חוגגים יובל באמצעות האמנות: בימים אלה מציין בית החולים לוינשטיין ברעננה 50 שנה להיווסדו ו- 50 שנות טיפול במקרים הקשים והמורכבים ביותר של פצועי צה"ל, נפגעי טרור, תאונות דרכים ומחלות שונות.

במסגרת שנת היובל של בית החולים השיקומי הגדול בישראל ובמזרח התיכון, נפתחה ברחבי בית החולים תערוכה היסטורית-אמנותית הנושאת את השם: מקום של תקווה, A Place of Hope, ???? ?????.

ניר הרמט, אוצר התערוכה, מציין כי נקודת המוצא של התערוכה מתוך ארכיון בית החולים – במבט היסטורי, החל מייסודו והקמתו דרך ההתפתחות והגדילה של המוסד, חשיבותו ותרומתו הרפואית, השיקומית והחברתית. "התערוכה נותנת ביטוי לנושאים אלה דרך דיאלוג חזותי מהסתכלות אל העבר ויציאה אל עתיד מלא תקווה", מוסיף הרמט.

מנהל ביה"ח לוינשטיין, פרופ' יעקב הרט: "ראינו בשנת היובל הזדמנות מצוינת לתת מבט גאה לאחור על כל העשייה וההצלחות ולספק לבאי בית החולים כמו גם לשוהים בו, משהו קצת אחר שייתן ביטוי מוחשי ואומנותי ובחרנו להציג זאת בתערוכה שנפתחה בימים אלה ותוצג בבית החולים בשנה הקרובה. אני מזמין את הקהל הרחב לבוא להתרשם, התוצאה מרגשת מאוד".

התערוכה, אשר הופקה ועוצבה על ידי סטודיו מילי ורחל, מוצגת ברחבי מבנה בית החולים ובחצר ומורכבת מצילומי וקטעי ארכיון היסטוריים, עבודת וידאו ארט של האנימטורית אילנה יהב וצילומי אמנות של הצלם אורן יזרעאל, אשר צילם במהלך השנה האחרונה את המתרחש בבית החולים ובסביבתו.

כמו כן, כמחווה לעובדי בית החולים, הוצב בכניסה לבניין האשפוז קיר תמונות עובדי בית החולים הכולל את הכיתוב: "זה קורה בזכותכם! לכל צוותי בית החולים לדורותיהם, תודה!"

התערוכה מספקת מבט אחר, רענן, ייחודי ומיוחד, המאפשר למתבונן בה להתחבר לפעילות השיקומית הרחבה והאנושית המתרחשת בבית החולים מדי יום על גווניה השונים.