כתב אישום הוגש ביום חמישי האחרון נגד פאני גורוליצקי (37) מהרצליה, בגין גניבת כספים מבעלי חנויות בקניון "רננים" ברעננה, במסגרת תפקידה כרואת חשבון של חברת "האחים עופר", בעלת הקניון.

על פי כתב האישום, היא גנבה סכום של כמעט מיליון שקלים. הדבר נחשף בשנת 2006 כאשר מנהלת החשבונות הראשית בחברה
הבחינה באי סדרים בדוחות החברה. על פי גורם בפרקליטות, קבוצת האחים עופר הפעילה חוקרים פרטיים, והממצאים הועברו לידי המשטרה. בחקירתה הודתה גורוליצקי במיוחס לה.

בעלי החנויות בקניון רננים ברעננה לא תיארו לעצמם כי את דמי השכירות שהם משלמים לחברת הניהול של הקניון, משלשלת רואת החשבון של החברה לכיסה הפרטי. גורוליצקי, עבדה כמנהלת חשבונות בחברת הניהול "קניון רננים בע"מ", החברה בקבוצת "אחים עופר נכסים" בעלת הקניון בשנים 2002-2006.

במהלך שנים אלה, על פי כתב האישום, שילמו שוכרי החנויות ושוכרי השטחים בקניון דמי שכירות וחשמל מדי חודש לפקודת "עופר נכסי רעננה בע"מ" ודמי ניהול לפקודת חברת הניהול. הנהלת החשבון של הקניון התבצעה על ידי חברת הניהול ועל ידי הנהלת החשבונות הראשית של הקבוצה. במסגרת תפקידה הייתה הנאשמת אחראית על קבלת דמי שכירות, דמי ניהול וחשמל מהדיירים, במזומן ובשיקים ועל הפקדת הכסף בחשבון הבנק של הקבוצה. מכתב האישום עולה, כי גורוליצקי לקחה את תפקידה למחוזות רחוקים.

החל מחודש אוגוסט 2004 ועד לחודש ינואר 2006 החתימה הנאשמת בחותמת של "עופר נכסי רעננה" בע"מ, ובחותמת של חברת הניהול, את גב השיקים אותם קיבלה מהדיירים ושלא הוגבלו "למוטב בלבד", עבור דמי שכירות וחשמל ועבור דמי ניהול. אלא שבמקום לציין את פרטי חשבון הבנק של קבוצת האחים עופר, חתמה הנאשמת בגב השיקים את שמה ואת מספר חשבון הבנק שלה, והפקידה את השיקים בחשבונות הבנק שלה.

בין היתר, הכניסה לחשבונה האישי את דמי השכירות של חנות "דניאל פיין", "אבי סטייל", "ג'ט אופנה", "גריפ", "באולינג", הפנינג", "הנריס קרפ" וחנויות נוספות בסך 704 אלף שקל. כמו כן, הכניסה לחשבונה האישי שיקים עבור דמי ניהול של חנויות כמו "עולם החי", "באולינג", "גריפ", "הפנינג" "הנריס" וחנויות נוספות ובסך הכל 158 אלף שקל. בנוסף לכך שלשלה לכיסה הנאשמת כספים שניתנו לה מדיירים במזומן, כגון "פיצוחי ירושלים", "יוסף ציוני" ובסך הכל 100 אלף שקל. בסך הכל שלשלה הנאשמת לכיסה סכום של 965 אלף שקל.

מכתב האישום עולה כי על מנת להסוות את מעשיה ולהציג מצג שווא של רישום מאוזן במערכת ניהול החשבונות, הפקידה הנאשמת בחשבון הקבוצה שיקים דחויים מחשבונות הבנק הפרטיים שלה בסך 740 אלף שקל.

כשהגיע מועד הפירעון של השיקים, זייפה הנאשמת במספר הזדמנויות מכתבים מטעם חברת "אחים עופר נכסים", המבקשים לדחות את מועד הפירעון של אותם שיקים כדי שהשיקים הפרטיים שלה לא ייפרעו.

עוד עולה מכתב האישום, כי הנאשמת זייפה את מועד הפירעון של שיקים של הדיירים שניתנו לקבוצה כשיקים לביטחון בלבד, בסך כולל של 96 אלף שקל והפקידה אותם בחשבון הבנק של הקבוצה. במספר הזדמנויות שקיבלה הנאשמת כספים במזומן מהדיירים, היא זייפה קבלות של הקבוצה המציגות מצג שווא לפיו, התקבל תשלום בשיק ומצג שווא זה הוזן במערכת הנהלת החשבונות של הקבוצה.

גורוליצקי מואשמת כאמור בגניבה בידי עובד, זיוף, שימוש במסמך מזויף ורישום כוזב במסמכי תאגיד. תגובתה של גורוליצקי בנושא לא התקבלה.