מסעדה עם חזון: לפני מספר שבועות פתחו אסף בלנק (30) מהרצליה, חנוך ברקת (50) מרעננה ונדב ברגר (41) מתל אביב את "מאפיית ליליות" בבית אסיה בתל אביב, שם מכשירים בני נוער מעמותת "על"ם" במקצועות האפייה.

השלושה, שבבעלותם מסעדת "ליליות" המוכרת בתל אביב, הגיעו מהעולם העסקי ושאפו לעשות שינוי - לשלב פעילות עסקית עם עשייה חברתית. "הרעיון הוא לתת לבני הנוער מקצוע נוסף, חוץ ממקצוע הטבחות", מספר ברקת ל"ידיעות השרון".

במשך שנים הייתה מסעדת "ליליות" בבעלות עמותת "על"ם" ופתחה את מטבחה לבני נוער בסיכון, במטרה להקנות להם כלים להשתלבות בחברה ולחזרה למוטב על ידי למידת מקצועות הטבחות. בזכות ההכשרה מצליחים הנערים להשתלב לראשונה בחייהם, כאזרחים תורמים בחברה.

עולם טוב יותר
לפני כשנה רכשו את המסעדה ברקת, בלנק וברגר ולאחרונה גם שינו את שם המסעדה מ"לילית" ל"ליליות".
בלנק, שהגיע מרקע של מסעדנות, ניהל בעברו את ה"טרסה" בהרצליה והיה המנכ"ל של רשת אספרסו בר שתמכה במסעדת "ליליות" ובעבודתה. "הגעתי ל'ליליות' על תקן יועץ. הדרכתי את כל הגורמים במסעדה והעברתי להם את הידע המקצועי שלי, כולם היו אנשי 'על"ם', החל ממנהלת המסעדה ועד יו"ר הדירקטוריון, לא היו שם אנשים עם רקע מקצועי, כולם היו מתנדבים", מספר בלנק.

ברקת, מהנדס במקצועו, עסק במשך שנים בהיי-טק. לאחרונה הוא החל להתעניין בבניית עסק בעל מהות חברתית והחליט לגייס יזמים למטרה של בניית עסקים, בשילוב עם מודעות חברתית.

ברקת חיפש שותף להגשים איתו את חלומו, עד שמצא את בלנק, שגם חיפש לתרום ולהפוך את העולם לטוב יותר. באותו זמן בדיוק החליטה עמותת "על"ם" להעביר את הבעלות ליזמים עסקיים, ב"על"ם" הציעו לבלנק לקנות את המסעדה, והוא וברקת החליטו לקנות אותה ביחד. "לקחנו פרויקט חברתי מצליח, והפכנו אותו לעסק חברתי מרוויח, ואני חושב שזה שינוי מאוד חשוב", מספר ברקת. "אסף יכול היה ללכת ולנהל כל מסעדה נחשבת בתל אביב ואני יכולתי להמשיך לעשות עסקים כרגיל, אבל השילוב הזה בין העסקי והחברתי זה מה שמשך אותנו".

בשבוע שעבר, זכתה מסעדת "ליליות" במקום הראשון בתחרות המסעדה הכשרה הטובה ביותר בתל אביב של מגזין "טיים אאוט".

"צוות המסעדה מקבל הדרכה מצוות מקצועי של 'על"ם' כמו איך להתמודד עם בעיות שעולות עם הנערים העובדים במטבח", מספר ברקת. "במסעדה נמצאת גם עובדת סוציאלית שדואגת לשבת עם כל נער ונערה לשיחה אישית. החבר'ה האלה מגיעים אלינו מכל קשת האוכלוסייה, בדרך כלל אנחנו התחנה האחרונה שלהם".

בסוף תהליך בן שנה שכל נער עובר במסעדה, עוזבים הנערים את "ליליות" ומשתלבים במסעדות אחרות ונחשבות בעיר.
לבלנק וברקת חשוב להדגיש שהשינוי שחווים בני הנוער מרגע כניסתם לליליות ועד יציאתם לחיים חדשים, שווה הרבה מאוד מבחינתם. "אני חייב לומר שאחרי 4-5 חודשים ניתן לראות שינוי מקצה לקצה של כל נער. אם מישהו הגיע אליי עם חמישה צבעים בשיער והוא מלא בפירסינגים, ניתן להבחין שמשבוע לשבוע חשוב לו להיראות רציני יותר ולאט לאט הצבעים יורדים מהשיער וכך גם העגילים, עד שכמעט לא ניתן לזהות אותו", אומר בלנק בסיפוק.