חברי הטלוויזיה הקהילתית רעננה הכינו סרט על לחימתו של גדוד התותחנים 405 במלחמת יום הכיפורים ברמת הגולן.
תוכנית הטלוויזיה הקהילתית ברעננה, "מבט רענן", בה משתתפים 25 גמלאים שהתאהבו בעבודת המצלמה, עורכת היום (שישי) בשעה 10:00 בבית יד לבנים בעיר הקרנת בכורה חגיגית לסרט אותו הפיקה, "גל-עד בגולן". זאת, במסגרת התכנסות חודשית של סניף המועצה הציונית.
הסרט מתאר את לחימתו של גדוד התותחנים 405 במלחמת יום הכיפורים ברמת הגולן, בקרבות הבלימה של הסורים, בהם איבד הגדוד 21 מלוחמיו. הסרט עוסק בהיבט הזיכרון וההנצחה לאחר המלחמה. לאחר הסרט ייערך ראיון עם אחד מגיבורי הסרט, תא"ל (מיל') אורי מנוס, תושב רעננה ששימש כסמג"ד 405, ועם העיתונאי חנן עזרן, שהיה אחד מחייליו, וגם סיפק לסרט את קטעי הקריינות. אשתו של מנוס, האמנית לביאה מנוס, הקימה ביחד עימו לפני שנה, ברמת הגולן, אתר הנצחה לזכר נופלי הגדוד. "אורי מנוס הוא חבר בקבוצה שלנו, וכשהחלטנו להפיק את הסרט, נסענו לרמת הגולן וצילמנו את הטקס של חניכת האנדרטה", מספר מאיר חוטקובסקי, חבר בצוות הטלוויזיה הקהילתית. "בעקבות זאת, ובאמצעות חומרים היסטוריים של מנוס וסיפורו האישי, יצרנו את הסרט".
גמלאי הטלוויזיה הקהילתית של רעננה נפגשים מדי שבוע ומחליטים על נושאים שיעסקו בהם. "בימי ראשון וחמישי אנחנו משדרים בערוץ הקהילתי, ערוץ 98", מסביר חוטקובסקי. "יש לנו כל שבוע ישיבת מערכת עם הבמאי יצחק חלוצי, והוא גם מלמד אותנו, מאיר ומתקן. בקבוצות שלנו לומדים צילום, עריכה וכל מה שקשור לנושא הטלוויזיה, ואנחנו פועלים בחסות העמותה למען הקשיש. אנחנו מחולקים לצוותים, וכל צוות מקבל עליו מטלה או נושא, ויוצא לשטח".
הפרויקט הבא של הצוות יתמקד בתושבת רעננה שהשילה ממשקלה למעלה מ-40 קילוגרם, ויוצאת בעוד כמה חודשים לתחרות מרתון.