תושבי בניין ברחוב גורדון ברעננה מתלוננים כבר כמה שבועות לעירייה, שבבניינם מתנהלת פעילות חריגה שמפריעה להם באורח החיים. ביקור של חברת המועצה מטעם מרצ, דבי סלוצקי, במקום השבוע, העלה חשד שמתקיים שם מעין כולל "פיראטי". לטענת המתגוררים שם, מדובר בישיבה רגילה לחלוטין.

חברת המועצה סלוצקי פנתה השבוע במכתב לראש העירייה, נחום חופרי, וביקשה ממנו לבדוק את המקרה,
שבלב שכונת מגורים מתקיימת פעילות חריגה של כולל. "לאחר שפנו אלינו תושבים, ערכנו יחד עם חבריי לסיעה, סיור במקום בשעת לילה מאוחרת, ונוכחנו לשמוע קולות רמים שבקעו מהמבנה מקבוצה לא קטנה של נערים", כתבה סלוצקי.

"מספיק מבט מהיר על מנת להבין שבמקום פועל "כולל פיראטי". נוסף על כך, בביקור חוזר, ראינו קבוצת נערים שהגיעו מרחוב אחוזה בעיר, מתהלכים באמצע הרחוב מצוידים בבקבוקי אלכוהול ונכנסים למקום".

בסיעת מר"צ אמרו, כי אם אכן מדובר בשימוש חורג ללא אישור, על העירייה לפעול במהרה. "לא צריך לתת ליוזמות של גורמים זרים לעיר להקים מוסדות חינוך שלא תוכננו ולא עונים לדרישות תושביה", כתבה סלוצקי במכתבה לחופרי.

"ככל שידוע לי לא ביקשו מוועדת המשנה לתכנון ובנייה, שאני חברה בה, אישור לשימוש חורג במבנה. בפעם הקודמת בה העיר התמודדה עם הקמת מוסד חינוכי פרטי לא מוכר, במבנה לא חוקי, תיכון בנות מרשת 'בית יעקב', לקח לעירייה שנים רבות להביא לסגירתו. אני מבקשת בשמי ובשם סיעתי כי תפעל להביא לסגירת 'הכולל הפיראטי' לאלתר".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "לאחרונה פנו תושבים לעיריית רעננה בנושא הפעילות המדוברת. העירייה פעלה מיידית להסדרת העניין בהתאם לחוק. מפעילי הכולל הוזמנו לשימוע בעירייה, והדייר המשתמש בנכס, התחייב כי לא תהיה במקום פעילות מסוג זה. עיריית רעננה תמשיך לעקוב אחר הנושא".