תושבי רחוב החי"ל ברעננה מתלוננים זה זמן רב לעירייה על נהגים שנוסעים במהירות מופרזת ברחוב בו הם גרים. לדברי התושבים, הנהגים אינם מתחשבים בתושבים ואפילו לא בילדים, העוברים בו מדי יום לשני בתי הספר הממוקמים בו, בית הספר היסודי "היובל" וחטיבת הביניים "אלון".

התושבים ביקשו להגביל את המהירות ברחוב ל-30 קמ"ש, אך נענו בשלילה. גם בנוגע להסדרת הכניסה לרחוב,
חסימתו בשעות מסוימות או הפיכתו לרחוב חד- סטרי, לא היו מוכנים בעירייה לשמוע. "יש כאן עבריינים שנוהגים כמו משוגעים, ומסכנים חיי אדם", הם אומרים.

רחוב החי"ל שנמצא במרכז העיר, כך על פי התושבים, הוא רחוב דו-סטרי ומאוד סואן. אחד התושבים, עקיבא דותן, פנה לדבריו, אין ספור פעמים לראש העירייה, נחום חופרי, ואף זומן לוועדת התנועה שיהיה נציג הרחוב. "אמרו לי שמדדו את מהירות התנועה, והיא 60 קמ"ש, וזה לא כל כך נורא", מספר דותן. "אבל כנראה שלא בדקו בשעות הלילה או בשישי בלילה, כשהרחוב הופך לכביש מירוצים. הוא רחוב סואן מאוד, ויש בו איזה 200 מטרים ללא מעצורים בכלל. למרות שהוא רחוב צדדי, נוסעים בו כאילו זה רחוב אחוזה כשהוא פנוי ממכוניות".

ברחוב החי"ל, כאמור, יש שני בתי ספר, ושני גני ילדים פרטיים. "הנהגים נוסעים כמו מטורפים, עושים 'חראקות' ומקימים רעש נוראי", אומר דותן. "ברחוב עובר גם אוטובוס מקומי, וצפיפות הרכבים מאוד גדולה. אנחנו מפצירים בעירייה לתת לנו פתרונות".

חבר המועצה, אילן כהן, פנה בשמם של תושבי הרחוב לעירייה, בתקווה לסייע להם.

מעיריית רעננה נמסר: "העירייה ביצעה ברחוב החי"ל מספר הסדרי תנועה חדשים במטרה לשפר את תנועת כלי הרכב ברחוב. העבודות כללו הצרת נתיבי הנסיעה על ידי בניית איי תנועה והרחבת המדרכות, וכן בוצעה הגבהה של מעבר חצייה".