דוקרן או כלי לתיקון פנצ'רים של טרקטורונים? תלוי את מי שואלים. לא די בכך שסגנית נשיא בית משפט השלום בבאר שבע השופטת דרורה בית אור, מצאה עצמה השבוע מקלידה בעצמה את הדיון הנוגע להארכת מעצרם של דרור אלפרון מרעננה, ודודיו ניסים ואריה אלפרון, וזאת בשל שביתת הקלדניות, הרי שהיה זה דיון סוער במיוחד. אגב, מעצרם הוארך עד החלטה אחרת.

בשבוע שעבר הוגש בבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד בני משפחת אלפרון, וחברם אייל גידו, באשמת סחיטה ואיומים, ותקיפה בנסיבות מחמירות,
וזאת במהלך הלוויה של דודתו של גידו שהתקיימה בתחילת החודש בדימונה.

מכתב האישום עולה כי הארבעה ניסו לתקוף את קרובי משפחתו של גידו במהלך ההלוויה, בשל סכסוך כספי בין אמו של גידו זהבה, לבין דודתו רות אלטלף ובנה אבי. הסכסוך החל בפסח לאחר שאמו של גידו האשימה את אחיינה אבי אלטלף בגניבת כסף ממכוניתה.

האירוע הוביל לסכסוך ארוך בין משפחת גידו למשפחת אלטלף. על פי כתב האישום, הארבעה הגיעו להלוויה מצוידים בדוקרן, פטיש, נונצ'קו ומוטות ברזל, וניסו לפצוע את בעלה של רות אלטלף שנכח בהלוויה. בכתב האישום מצוין כי אריה אלפרון הניף לעברו דוקרן עטוף בגרב, בכוונה לדקור אותו, ואילו דרור אלפרון הרים אבן גדולה וניסה להכותו באמצעותה. הבעל ברח מהמקום כשהוא זועק לעזרה.

עוד נכתב בכתב האישום כי מיד לאחר מכן החלו האלפרונים לדחוף את הנוכחים בהלוויה וכי ניסים אלפרון הכה את הנוכחים במוט ברזל.

בעקבות המקרה נעצרו הארבעה, ואף נעדרו מהאזכרה לציון שנה לרציחתו של יעקב אלפרון, אביו של דרור ואחיהם של ניסים ואריה. המשטרה הגישה בקשה ב-10 בנובמבר להאריך את מעצרם של הארבעה עד תום ההליכים.

בדיון בבקשת המשטרה שהתקיים השבוע בבית משפט השלום בבאר שבע, הבהיר סניגורו של דרור אלפרון, עו"ד צבי אבנון, כי בניגוד להערכת המשטרה כי גידו הגיע להלווית דודתו מצויד בבני משפחת אלפרון על מנת לאיים על משפחת אלטלף ולהשיב את כספה שלא אמו, הרי שהאלפרונים, קרובי משפחתם של האבלים משום שבתה של רות אלטלף נשואה לבן דודו של דרור אלפרון, , רק הגיעו לנחם.

עו"ד אבנון הפתיע את הנוכחים בדיון, והוציא מתיקו דוקרנים הזהים לדוקרן שנתפס, מה שהקפיץ את אנשי האבטחה באולם. אבנון הניח את הדוקרנים על שולחנה של השופטת בית אור, והסביר כי המשטרה טעתה בטענתה כי האלפרונים היו מצויידים בדוקרן. "מדובר בכלי לתיקון תקרים של טרקטורונים", טען אבנון, "לג'יפ יש וו גרירה שאיתו גוררים טרקטורון. אני מציג לבית המשפט כלים לתיקון תקרים שגם אני מחזיק ברכבי".

אבנון הסביר מדוע דרור אלפרון לא היה זה שהרים בלטה במהלך ההלוויה, כנטען בכתב האישום, אלא דווקא בני משפחתה של רות אלטלף, שהרימו בלטות במטרה להושיבה עליהם לאחר שהתעלפה. עו"ד אבנון טען עוד כי כתב האישום מבוסס על עדותו של משה אלטלף, אלא שאחותו של משה אלטלף שנכחה גם היא בהלוויה, מסרה במשטרה כי איש ממשפחת אלפרון לא היה מעורב בקטטה בהלוויה ולא דרש כסף, ואף אישרה כי אחותה נשואה לבן דוד של דרור אלפרון ומסיבת האירוסים של השניים נערכה בביתו של אלפרון ברעננה. לדברי אבנון, האחות אמרה לשוטרים כי הארבעה הגיעו להלוויה באיחור ועל פי הנראה לא החזיקו כלים כלשהם בידיהם.

"אם הם לא היו בני משפחת אלפרון, הם היו משתחררים בתחנה כמו האחרים", אמר אבנון ל-mynet, "מדובר בהלוויה סוערת עם בני משפחה אבלים שהתרחשה בה מהומה והנוכחים החלו להתקשר למשטרה. העובדה שבני משפחת אלפרון נכחו בה היתה נוחה מאוד למשטרת דימונה ולימ"ר תל אביב".