תאונות הדרכים הפכו כבר מזמן למכת מדינה, ובעיקר בסופי השבוע - אז לוקחים צעירים את מכוניותיהם של הוריהם ויוצאים לבילוי שאין לדעת כיצד יסתיים. עיריית רעננה תציין את "יום המחויבות הלאומית לבטיחות בדרכים" שייחול ביום שלישי הבא, ותשים השנה דגש על נהגים צעירים.

לקראת אותו יום, יירתמו בני הנוער בעיר, חניכי תנועות הנוער ואחרים, להכין כרזת בד גדולה שתכלול ציורים וסיסמאות בנושא ותבטא את מחויבותם
של הצעירים לשמור על חייהם בכביש ועל חייהם של נהגים והולכי רגל אחרים. כרזת הבד תתלה ברחבת בית יד לבנים ביום המחויבות הלאומי, ובעירייה מקווים כי היא תסייע להעלאת המודעות הקהילתית לנושא.

פעילות זו מצטרפת לפעילויות רבות בנושא הבטיחות בעיר: פרויקט "הולכים ברגל לבית הספר" מופעל זו השנה השנייה בבתי הספר היסודיים "יחדיו", "אריאל" ו"הדר" בהצלחה רבה ומקיף מאות תלמידים ביום, והפעילות בתיכונים הכוללת הרצאות של גורמי מקצוע בתחום הבטיחות והפעלת סימולטורים לנהיגה תוך התייחסות למצבי סיכון בכביש ודרכי תגובה.

עיריית רעננה אף הידקה את שיתוף הפעולה עם עמותת "אור ירוק" המפעילה תוכנית מקצועית לליווי נהגים חדשים ומלוויהם ברכב, כדי להפוך את תקופת הליווי למשמעותית.