סין מהווה בשנים האחרונות גורם מרכזי בכלכלה הגלובאלית. בעקבות ההתעניינות העולמית ההולכת וגדלה במדינת המזרח הרחוק, החליטו בבית ספר "אוסטרובסקי" ברעננה לחשוף את התלמידים המחוננים לשפה הסינית. בבית הספר מאמינים שיכולות התקשורת הבסיסיות שירכשו התלמידים וההיכרות עם התרבות המקומית יפתחו עבורם דלתות בעתיד.

תכנית לימודי השפה הינה יוזמה פרטית של בית הספר במטרה להעשיר את התלמידים המחוננים מכיתות י' וי"א, שיביעו עניין בפרויקט. הלימודים מתקיימים
אחת לשבוע, בתום יום הלימודים, בהנחייתה של מורה שסינית היא שפת האם שלה, ועל פי שיטת בית הספר לשפות "ברליץ". הפרויקט נמשך שנתיים במהלכו יכירו התלמידים את התרבות הסינית ובסופו יוכלו לנהל שיחה בסיסית בשפה.

עדי נורמן בת ה-17 היא תלמידה מחוננת ב"אוסטרובסקי" ששמעה על הלימודים וידעה מיד שתיקח בהם חלק. השבוע היא נכחה בשיעור הראשון. "סין הופכת להיות מעצמה כלכלית וטכנולוגית ואני חושבת שזה מאוד חשוב ללמוד את השפה של מדינה שמתקדמת להיות כזו אימפריה", מסבירה עדי. "כלכלה הוא תחום שמאוד מעניין אותי, אני רוצה לעסוק בזה כשאהיה גדולה ואין לי ספק שלימודי השפה הסינית יתרמו לי רבות", היא מציינת. "השבוע הייתי בשיעור הראשון וזה נראה מאתגר,מעניין ומרחיב אופקים. למדנו כבר כמה מילים וגם לבטא את האותיות ואני כבר מחכה לשיעור הבא".

סגנית מנהלת בית הספר, שרה גבעון, מציינת כי "קשה להתעלם מהכוח הכלכלי, הדמוגרפי והטכנולוגי של המזרח. אנחנו נחשפים למוצרים שלהם בחיי היומיום, לתרבות שלהם ולכוח העולה שלהם בכל תחום. לדעתנו כדאי ללמוד את התרבות, את הסמלים את ההווי וגם משהו מהשפה של מדינה מובילה כמו סין". לדבריה, "ההכשרה הזו ניתנת לכיתות המחוננים שלנו. זהו פלח אוכלוסיה ייחודי, בעלי צרכים ייחודים במובן הזה של העשרה ויכולת ללמוד מעבר ליום הלימודים".