לאחר שזכתה להצלחה באזרבייג'אן, שם הופיעה בחודש אוגוסט בפסטיבל מוזיקה בינלאומי, פותחת תזמורת סימפונט רעננה את עונת המנויים 2010-2009 , העונה הראשונה בניהולו האמנותי של עומר ולבר, בקונצרט שכולו על טהרת מוצרט.

על התזמורת ינצח המלחין והמנצח הקטלאני סלבדור ברוטונס, וכחלק מקשרי התרבות הנרקמים בין סימפונט רעננה ופסטיבל המוזיקה הבינלאומי של
אזרבייג'אן, יתארח בקונצרט הפסנתרן האזרי המחונן והצעיר מוראד אדיגזלזאדה.

הקונצרט הוא גם יריית הפתיחה לפרויקט המיוחד של התזמורת בשיתוף עם יד ושם, להנצחתם של חסידי אומות העולם. התזמורת הזמינה שישה מלחינים ישראלים מובילים להלחין יצירות מקוריות קצרות כמחווה לאלה שחירפו נפשם והצילו יהודים בתקופת השואה. במהלך העונה, יבוצעו בבכורה יצירות מקוריות אלו, המוקדשות כל אחת לסיפורו האישי ויוצא הדופן של חסיד אומות עולם.

את קונצרט פתיחת העונה תפתח יצירתו של מיכאל וולפה "שמים שקטים" בהשראת השיר "יש אשר שקטים הם השמיים" של אברהם חלפי. לאחר שהתוודע לסיפור חייו של פנג-שאן הו, הקונסול הכללי של סין בווינה, שבזכות פועלו ניצלו חיי יהודים רבים, נולד אצל וולפה הרעיון לתאר בצלילים את השקט שבא לאחר הסערה, שקט המאפיין את חייו במקום מגוריו - שדה בוקר.

בקונצרט תבוצענה גם פתיחה מתוך האופרה "דון ג'ובאני", קונצ'רטו לפסנתר ברה מינור מס. 20, סימפוניה ברה מז'ור מס. 38 ("פראג") מאת מוצארט.

קונצרט פתיחת העונה של סימפונט רעננה, המשכן למוזיקה ואמנויות רעננה, ימים ד' 28.10 וה' 29.10, בשעה 20:30.