תערוכה חדשה מוצגת בימים אלה במבואת הכניסה לבניין עיריית רעננה. התערוכה "לקחת את הקו לטיול" כוללת יצירות רישום של האמן גבי בן זנו, שהציג תערוכות יחיד וקבוצתיות בישראל ובחו"ל ומשמש מנהל הסטודיו "מכללה ללימודי אמנות" ברעננה. בתערוכה מוצגים 22 רישומים המתארים את דמות האישה ובהם רישום שמן חופשי על בד, רישום בחוטי ברזל ופליז ורישום חופשי בחוט ברזל התלוי על הקיר. היא תוצג עד ה-22 בדצמבר.

הרישום משמש ככתב יד. מקורו בתת מודע. ברישום מתנקזים מח ולב, דמיון ומראה. לרצות לרשום הוא דחף פנימי, ראשוני ועמוק. הוא תגובה לעצם החיים. הוא הצורך שבאמצעותו האמן מתפקד. אין ברישום ליטוש של מוצר סופי או רצון להתנסח, אלא זרימה טבעית, שרבוט, התחלה וראי לאישיותו של האמן.

רישום של אישה בחוטי ברזל (צילום: אבישי קליין)

הרישומים של גבי בן זנו מהווים טרנספורמציה לרישומים מהירים של מודלים נשיים, שנבחרו מספר הסקיצות שלו. האמן עושה שימוש בחוטי ברזל בקטרים
שונים ובחוטי מתכת דקים אותם הוא מרתך ואלה משמשים כקווי הרישום החדשים שלו, היוצרים ישות אחת של חלל וגוף.

הדמות הנשית כמו מזמינה את האמן לכיבוש. בלהט אש מכונת הריתוך שלו הוא מפתל, מעגל ומעדן את קווי גופה ומדגיש את איבריה. חוטי הברזל המסתרגים זה בתוך זה, כמו גם החריטות המעודנות היוצרות את דמותה, בעבודות שבפורמט הדו ממדי, יוצרות רישום מופלא וייחודי של גוף נשי.