עיריית רעננה תערוך ביום שני הבא שוק "קח תן" למכירת חפצים משומשים, ביוזמת האגף לשירותים חברתיים ובשיתוף היחידה האזורית לאיכות הסביבה והמשרד להגנת הסביבה. באירוע יתקיים בין השעות 17:00-19:00, ברחבת בית יד לבנים ונועד להעלות את מודעות הקהל הרחב לנושאי איכות סביבה, התנהגות ירוקה וחסכונית, הפחתת זיהום האוויר והפחתת הצרכנות.

האירוע יכלול דוכני מכירה של חפצים משומשים, כלי בית, ספרים, צעצועים ועוד שיימכרו בסכום של עד 50 שקלים. כמו כן יפעלו דוכנים של גופים ירוקים שיציגו
ויסבירו לקהל הרחב בתחומי איכות סביבה: מחזור מים, הקמת גינות מצמחים חוסכי מים, נחלים מזהמים, הקשר בין האדם לטבע ועוד. כן יימכרו במקום במחיר מסובסד קומפוסטרים ב-200 שקלים, וחסכמים במחיר של 20 שקלים ליחידה, ותיערך במהלך האירוע סדנת יצירה מחומרי מחזור.

שוק זה הוא חלק מהפעילות הענפה של רעננה כעיר ירוקה בקרב הקהילה. אל האירוע נרתמו גם בתי ספר יסודיים בעיר, שיציגו במקום את עשייתם הענפה בתחום לאורך שנת הלימודים. כל הכנסות מכירת החפצים של תלמידי והורי בתי הספר ישמשו לטובת המשך פעילותם של בתי הספר בנושאי איכות סביבה. כן יפעל במקום דוכן מכירה של בעלי הצרכים המיוחדים, המטופלים על ידי האגף לשירותים חברתיים בו יימכרו אף חפצי אמנות שהכינו.

מעיריית רעננה נמסר כי הקהל הרחב מוזמן להציב במקום דוכן מכירה וכן להעביר חפצים למכירה אל סניף תנועת בני עקיבא בעיר. ההכנסות, כך מוסרים בעירייה, ישמשו לפעילות "קרן רועי לא אחסר" המסייעת לילדי רעננה ממשפחות שידם אינה משגת.