תיכון "אוסטרובסקי" ברעננה יקיים באמפי-פארק בעיר ב-15 באוקטובר כנס מחזורים לבוגרי בית הספר לכבוד חמישים שנה להיווסדו. לאירוע צפויים להגיע הבוגרים, ביניהם שלושה זוגות שנזכרו כיצד הכירו בתיכון ולימים נישאו.

לכנס של "אוסטרובסקי" עומדים להגיע בוגרים מ-47 מחזורים, ביניהם מורות ותיקות שזוכרות לספר איך פעם נסעו לסיני ובאמצע הדרך נתקעו בשיטפונות ומסוק הוזעק לחלצם, או איך גילתה אחת המורות בטיול שנתי תלמיד ותלמידה בשק שינה אחד וכשצעקה על התלמיד שיצא החוצה או שהיא תוציא אותו, נבהל התלמיד והסביר לה שהוא אינו יכול לצאת כרגע.

"הרומן המצחיק", לדבריהם של יזרעאלה (איזי) ורן ארצי, בני 49, בוגרי מחזור 1978, לא התחיל כסיפור אהבה גדול. בכיתה י' הטיל רן חרם על איזי רק משום שלא נתנה לו להעתיק במבחן, אבל שנה אחר כך הוא התחרט וביקש סליחה.

"ההיכרות הראשונה בין רן לביני הייתה בכיתה י'. רן הגיע מבית הספר הריאלי בחיפה והוא היה תלמיד שובב שלא שקד על הלימודים כי הוא ידע את החומר. הוא היה בכיתה מקבילה לכיתה שלי, פספס בחינה בחשמל ונכנס להיבחן בכיתה שלי.

"הוא ישב לידי והוא לא ידע את החומר אז הוא רצה להעתיק ממני ולא נתתי לו כי הוא היה נורא שחצן. אחרי המקרה הזה הוא הטיל עליי חרם בכל התיכון עד שפחדתי לצאת מהכיתה, ממש פחדתי להיתקל בו", היא נזכרת.

"בכיתה י"א נפגשנו בכיתה ריאלית-ביולוגית. הוא לא זכר אותי ושאל את החבר שלו מי זו הבחורה הזו והחבר שלו אמר לו זו הבחורה שאתה הטלת עליה חרם בשנה שעברה. הוא ניגש אליי, ביקש ממני סליחה, הוא מצא חן בעיניי אז סלחתי לו. בשנת 81' התחתנו והבאנו לעולם שתי בנות".

עשר שנים אחר כך, בדיוק באותו תיכון, הכירו שרונה ומיקי לופו, בני 39, בוגרי מחזור 1989. שרונה זוכרת שבתקופת התיכון היא נשבעה שלעולם לא תצא עם בחור כמו מיקי.

"מיקי ואני למדנו ב'אוסטרובסקי' וגרנו באותו רחוב ואני זוכרת שהייתי עוברת ברחוב ורואה את מיקי וחבר שלו
נשענים על מכוניות ומתחילים עם בחורות. חשבתי לעצמי שאני לעולם לא אצא אם בחור כזה", מספרת שרונה.

"כשהיינו בני 28 מיקי גילה שאני עדיין רווקה וביקש מחברה את מספר הטלפון שלי. זכרתי אותו מתקופת ימי התיכון ולא באמת חשבתי שיצא מזה משהו, אבל לא היה אכפת לי לבלות איתו ערב", היא אומרת. "בסופו של דבר הוא הפתיע אותי ובגיל 30 התחתנו. אנחנו עדיין גרים ברעננה ומגדלים שלושה ילדים מקסימים".

בתקופת התיכון הייתה בין טל וטל מוסקוביץ, בני 28, בוגרי מחזור 1999, ידידות טובה. הם לא האמינו שעשר שנים אחר כך, ממש עכשיו, בספטמבר 2009, הם ימצאו עצמם תחת חופה ויחליפו נדרים.

"היינו בתיכון חבורה גדולה שכל הזמן הייתה ביחד. ביני לבין טל הייתה ידידות טהורה, לא מעבר לזה", מספר טל. "אחרי הצבא החבר הכי טוב שלו מהחבורה והחברה הכי טובה שלי נסעו לחו"ל ואנחנו נשארנו לבד", מספרת טל. "לאחר מכן טל נסע לחו"ל וכשהוא חזר נהיינו חברים. אחרי שש שנים התחתנו".