שמונה דקות בלבד עברו מהרגע ששי קלדרון (20), על פי כתב האישום, לכאורה מסומם ושיכור, אסף את חברתו בשנתיים האחרונות, דנית בראל בת ה-17 מרעננה על הקטנוע, עד שהוא התנגש בעץ. מעוצמת הפגיעה דנית נזרקה מהקטנוע, ראשה נחבט בחוזקה בכביש, וכתוצאה מכך היא נהרגה במקום.

היום, שלושה חודשים לאחר תאונת הדרכים המחרידה שגבתה את חייה של הנערה הצעירה, פרקליטות מחוז מרכז הגישה נגד קלדרון כתב אישום על גרימת מוות בנהיגה רשלנית ונהיגה בשכרות, ובנוסף נמצאו בדמו שאריות סמים.

אמה של דנית, שוש, מצאה מכתבים שכתבה בתה לקלדרון, מהם עולה לכאורה חשד לבעיית הסמים אצלו. אך עדיין שוש לא ידעה בוודאות עד למועד הגשת כתב האישום, כי על פי החשד החבר של בתה היה תחת השפעת סמים בעת התאונה. השבוע אמרה האם ההמומה: "ריחמתי עליו אחרי התאונה, אבל עכשיו לא. הוא גרם למות הבת שלי".

מכתב האישום שהוגש לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה קלדרון נאשם, כי נסע על הקטנוע בחזרה מעבודתו בבית הקפה "ארומה", כשהוא מסומם. בדמו נמצאה חומצת חשיש - תוצר חילוף של סם מסוכן מסוג קנבוס. מאחוריו רכובה על הקטנוע הייתה חברתו בשנתיים האחרונות, דנית בראל.

פחות מעשר דקות לאחר מכן, מסיבה שאינה ידועה, סטה קלדרון עם הקטנוע שמאלה, עלה על אי תנועה, התנגש בעץ דקל ונזרק חזרה לכביש. זאת, תוך כדי שהקטנוע מחליק על הכביש למרחק של 22 מטרים. כתוצאה מעוצמת הפגיעה נזרקה דנית מן הקטנוע אל עבר האדמה, ראשה נחבט בכביש והיא נפטרה במקום.

על פי כתב האישום, אופן נהיגתו של קלדרון, העובדה שבדמו היו תוצרי חילוף של סם ואיבוד השליטה על הקטנוע ללא כל סיבה - מעידים על כך שבהמשך נהיגתו יש משום סכנה, שהובילה למותה של דנית. כמו כן הוא נאשם בגרימת מוות בנהיגה רשלנית.

"בכלל לא ידעתי שהיא רוכבת איתו על האופנוע", אמרה השבוע שוש. "היא תמיד הייתה אומרת לי שהוא מחכה לה ליד הגינה עם המכונית שלו, היא ידעה שאני אוסרת עליה את הדבר המסוכן הזה ולכן כנראה היא הסתירה את זה".

שוש בראל מספרת לראשונה כי חשדה שלחבר של בתה בעיית סמים והיא ביקשה ממנו להפסיק להשתמש בהם. לדברי האם, בתה אף שלחה לקלדרון אין ספור מכתבים בהם ציינה את חששה כי השתמש בסמים. גם היא ידעה על בעיית הסמים לכאורה של החבר של בתה, אבל על אף שהביעה את מורת רוחה מהקשר וביקשה ממנה להיפרד ממנו, הבת סירבה.

"היא אהבה אותו ואיתו הגיע הסוף הנורא שלה", היא אומרת. "לא משנה מה אמרתי לה עליו, היא לא הסכימה לעזוב אותו".

בין המכתבים הרבים שכתבה דנית לקלדרון, נמצא בחדרה מכתב שהיא כתבה לו זמן קצר לפני מותה: "שי, אני מבקשת ממך שלא תכעס עכשיו", בהמשך כתבה דנית לקלדרון את חשדה לגבי השימוש שלו בסמים.

"אני אנסה לעזור לך עד כמה שאפשר כדי שתפסיק עם זה, אז תיתן לי לעזור לך. בבקשה- כי בתכל'ס מי יהיה איתך ולצידך? מי יעזור לך? חברים שלך יברחו ויפילו אותך... אני אוהבת אותך ודואגת לך.
אתה לא צריך את זה. תקשיב לי: אתה לא. אל תיתן לחברים האלו לדרדר אותך. אם הם נותנים לך את זה, הם לא חברים אמיתיים. אנחנו נדבר על זה פנים מול פנים ואני מקווה שתהיה רגוע. אוהבת אותך הכי בעולם, דנית".

"עכשיו ברור לי שהוא גרם לבת שלי למות", אומרת שוש בכעס. "אם קודם עוד איכשהו היו לי רחמים כלפי הנער הזה שאיבד מבחינתו את אהובתו, עכשיו כל מה שאני רוצה זה שהוא יירקב בכלא. הוא לקח לי את הבת. על זה הוא צריך לשבת 20 שנה, כמו כל רוצח, זה אולי לא יחזיר לי אותה, אבל לפחות הוא ייענש על מה שהוא עשה".

עורך דינו של קלדרון, אילן אזולאי, מסר בתגובה: "הלקוח שלי מכחיש כל קשר לנושא של נהיגה ברשלנות. הוא טוען כי היה בפאב שעישנו בו סמים וכנראה שנספג בדמו חלק מהעשן, וזאת הסיבה לממצאים המדעיים. אנו נלמד את הראיות ונגיב בהתאם בבית המשפט".