שמונה דקות בלבד עברו מהרגע ששי קלדרון (20), בהיותו תחת השפעת סמים, אסף את חברתו דנית בראל ז"ל בת ה-17 מרעננה על הקטנוע, ועד הרגע שבו השניים התנגשו עם הקטנוע בעץ. מעוצמת הפגיעה נזרקה דנית מהקטנוע, ראשה נחבט בחוזקה בכביש, וגרם למותה המיידי.

היום, שלושה חודשים לאחר התאונה המחרידה שגבתה את חייה של הנערה, פרקליטות מחוז מרכז הגישה נגד קלדרון כתב אישום בגין גרימת מוות בנהיגה רשלנית ונהיגה בשיכרות. עוד הגישה נגדו הפרקליטות בקשה לפסילת רישיון הנהיגה עד למתן פסק הדין.

דנית בראל ז"ל וקלדרון. התנגשו בעץ (רפרודוקציה: שאול גולן)

על פי כתב האישום שהוגש לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה על ידי פרקליט ממחוז מרכז, אביב שרון, ב-20 ביוני בשעה רבע לארבע לפנות בוקר, רכב קלדרון על קטנוע ברחוב ירושלים ברעננה כשהוא מסומם (מבדיקה שנערכה לאחר מכן נמצא כי קלדרון צרך חשיש).

מאחוריו רכובה הייתה על הקטנוע דנית, חברתו בשנתיים האחרונות. בשלב מסוים, מסיבה שאינה ידועה, סטה קלדרון עם הקטנוע שמאלה, עלה על אי תנועה, התנגש בעץ דקל ונזרק חזרה לכביש, בעוד הקטנוע מחליק למרחק של 22 מטרים. כתוצאה מעוצמת הפגיעה נזרקה דנית מן הקטנוע אל עבר הקרקע, ראשה נחבט בכביש והיא נהרגה במקום.

שוש בראל, אמה של דנית, שלא ידעה עד הגשת כתב האישום כי קלדרון היה גם מסומם כשהרכיב את בתה לעבר מותה, אמרה הבוקר מופתעת: "הוא היה מסומם? ככה הוא הרג את הבת שלי? מאז אין לי חיים. הוא רצח לי את הבת".

שוש בראל יחד עם אחיה של דנית, מתן ויוסי (צילום: שאול גולן)

בכתב האישום שהוגש היום נטען כי אופן נהיגתו של קלדרון, העובדה שבדמו היו תוצרי חילוף של סם ואובדן השליטה על הקטנוע ללא כל סיבה - כל אלה מעידים
על כך שבעצם הימצאותו על הכביש יש משום סכנה.

קלדרון מואשם, כאמור, בגרימת מוות ברשלנות, ולאחר שבגופו נמצאו שרידי חשיש, גם בנהיגה בשיכרות.

בשל תאונה זו ובשל העובדה כי לחובתו של קלדרון שתי הרשעות תעבורה קודמות, ובהן שימוש ברכב ללא רשות ונטישתו, ביקשה הפרקליטות להורות על פסילת רישיון הנהיגה של קלדרון עד מתן פסק הדין בעניינו.