אחרי קרב ארוך ובעקבות התערבות "ידיעות נתניה" הצליחו הוריהן של שלוש תלמידות דתיות ממועצת קדימה-צורן, שעולות לכיתה ז', להכניס את ילדותיהן לבית הספר "אמי"ת רננים" ברעננה.

ההורים טענו שעיריית רעננה מפלה את בנותיהן בכך שאינה מוכנה לקלוט אותן בבית הספר על פי הוראות משרד החינוך. בעיריית רעננה הכחישו שמדובר באפליה. לדברי ראש מועצת קדימה-צורן, יצחק גולברי, ברעננה הסבירו שהתלמידות אינן עומדות ברף הכניסה לבית הספר לאור ציוניהן הנמוכים.

בשיחה שקיים "ידיעות נתניה" עם ראש עיריית רעננה, נחום חופרי הוא הכחיש טענה זאת בכל תוקף. מאוחר יותר נודע שחופרי סגר עם עיריית כפר סבא שהבנות יקלטו בתחומם.

בכל מקרה במועצת קדימה-צורן, שמחו לדווח ביום שלישי בערב שבמהלך שעות אחר הצהריים נמסר להם ממשרד החינוך כי "הטיפול בנושא שלושת הבנות בביה"ס 'אמי"ת רננים' הוסדר והן תיקלטנה מחר בבוקר בביה"ס". יש מי שמכנה במועצה את סיום הפרשה כ"שיעור באזרחות".

במשך שנים רבות עולות בוגרות כיתה ו' בבית הספר "אור תורה" בקדימה-צורן לכיתה ז' בבית הספר "אמי"ת רננים" ברעננה ולבתי ספר אחרים באזור. את ההסדר הזה קבע משרד החינוך לאור העדר תשתית חינוך מתאימה בקדימה-צורן לתלמידי חטיבת הביניים. גם השנה, מסתבר, נשלח ממשרד החינוך מסמך רשמי המאשר את המיפוי, מסמך שהתקבל על ידי מנהלת מינהל החינוך ברעננה, מיכל נגרי.


בית הספר "אור התורה" בקדימה (צילום: נמרוד גליקמן)

באגף החינוך של קדימה-צורן אומרים כי ראש המועצה, יצחק גולברי, ניהל זה כמה חודשים מאבק לשיבוצן של הבנות ונסער בשל הדחייה. "מראש עיריית רעננה, היה מצופה כי יעשה הכל כדי ששלוש תלמידות צעירות לא תיפגענה בשל נימוק מעליב ומקומם של העירייה", אמרו.

אמה של אחת התלמידות, סיפרה שבתה לא הפסיקה לבכות. "אני מאוד כועסת. בתי שבורה. היא רוצה ללכת לחטיבה ושואלת 'מה עשיתי? חברותי שם וגם אני רוצה'. היא לא מבינה מה הבעיה".

ביום שני שעבר הגיעו שניים מההורים למחות בפני עיריית רעננה בנושא. הם נפגשו עם מנהל מחלקת החינוך בעירייה, שמואל רביד. בסיום הפגישה סוכם כי
מר רביד יבדוק את הנושא שוב מול מיכל נגרי שבידיה כל הסמכויות לפעול בנושא.

ביום שלישי בבוקר מסרה עיריית רעננה בתגובה: "ראש העירייה פנה השבוע לראש העיר כפר סבא, יהודה בן חמו. בין מערכות החינוך של שתי הערים קיים קשר הדוק. חופרי שאל את בן חמו אם אפשר לקלוט את הבנות בבתי הספר של החינוך הדתי בכפר סבא והוא השיב בחיוב וכי הדבר ייעשה בשמחה".

בתגובה לדברים אמרו בקדימה-צורן שייטב לחופרי אם יאפשר למחלקת החינוך במועצה לעשות את עבודתה בעצמה.

בסופו של דבר, בעקבות התערבות "ידיעות נתניה" ומשרד החינוך התלמידות ייקלטו ברעננה.