סוחרים במרכז המסחרי הקטן ברחוב אוסטרובסקי ברעננה לא מבינים למה המרכז שלהם לא עובר שדרוג כמו שאר חלקי העיר. הם טוענים כי המרצפות עקומות, אין תאורת רחוב ראויה ואפילו חניית נכים אחת אין במקום. "אנחנו לא מבינים למה לא מתייחסים אלינו", הם אומרים, ולמרות שטענו שפנו לעירייה במכתב, טוענים בעירייה: "לא התקבלה כל פנייה מהסוחרים".

במרכז המסחרי הפרוש על רחוב אוסטרובסקי 9 ו-11, יש חמישה עסקים ותיקים ומוכרים. בסך הכל ניתן למצוא במרכז סוכנות להשכרת רכב, מיני מרקט, משרד להנהלת חשבונות ושתי מספרות. הסוחרים ובעלי העסקים טוענים כי כבר שנים שהמקום לא עבר שיפוץ, והחזות הרעה פוגמת להם בעסקים.

"העסק שלי נמצא במרכז עשר שנים, ואני יכול להגיד בוודאות שהוא בין המרכזים הכי מוזנחים בעיר, ואני חושב שגם היחיד", אומר אחד מבעלי העסקים, שלקח על עצמו לטפל בנושא מול העירייה. "הרצפה פה, בכל הרחבה של הכניסה למרכז, ממש עקומה, בגלל העצים שהציבו ברחוב שעיקמו את המרצפות.

"אנשים מבוגרים הולכים פה ומועדים. הכיכר הסמוכה לכאן גם היא ממש עלובה, ותאורת הרחוב שפה היא בסך הכל שני עמודים ישנים וגבוהים של תאורה, שאינם מספיקים. פניתי לעירייה במכתב בנושא, ולא קיבלתי תגובה".

בעלי העסקים אומרים כי בשעה ששאר מרכזי עסקים ורחובות בעיר עברו שיפוץ בשנה האחרונה, הם קופחו. "יחסית לשאר העיר, המקום מוזנח", אומר בעל העסק. "אני לא אגיד שהוא מעברה, אבל הוא ממש מוזנח. בשנה האחרונה בעיר
שמו בכל מיני מקומות, כולל במרכזים מסחריים, תאורת רחוב נמוכה, שמאירה חזק.

"אצלנו ממש מדובר בשיפור ובעזרה לעסקים שלנו. בכל המתחם אין אפילו אדנית אחת, ואין כאן ולו חניית נכים אחת, כשהיום, בכל מרכז מסחרי יש חנייה לנכים. אנחנו בסך הכל רוצים מקום נעים ומטופח לעבוד בו, ושאנשים יבואו אליו".

חבר מועצת העיר, אילן כהן, פנה לראש העירייה, נחום חופרי, בבקשה לבחון אפשרות לשיפוץ המרכז המסחרי. "מדובר במרכז מסחרי ותיק ומיושן, שבו שוכנים מספר עסקים ותיקים מעל עשור שנים", כותב כהן. "אני מציע לבצע במקום מספר עבודות: תאורה, החלפת מרצפות, הוספת שתילים ושילוט מתאים".

מעיריית רעננה נמסר: "לא התקבלה פנייה כזו מסוחרי המרכז המדובר. כל אזורי העיר, לרבות המרכז המסחרי ברחוב אוסטרובסקי, זוכים למענה מקצועי וקבוע על ידי אנשי אחזקה, גינון וניקיון".