תושבי רחוב מגדל ברעננה נאלצים לסבול ביוב זורם, סירחון וצואה שצפים על פני הרחוב כבר כמעט שבועיים. הסיבה: אחד מתושבי הרחוב, כך על פי טענת השכנים והעירייה, לא מאפשר לפיקוח העירוני לפתוח את בור הביוב שנסתם.

סכסוך השכנים אורך כבר למעלה משלוש שנים, אז החל המאבק. לטענת ע' (השם המלא שמור במערכת), שכניו ערכו שיפוץ לא חוקי בביתם, והתחברו למערכת הביוב שלו.

לטענת שכניו של ע', הם קיבלו את כל האישורים לבנייה החדשה, ויתרה מכך, שוחחו איתו על התחברות לביוב והוא הסכים לכך. הם מוסיפים וטוענים, כי לפני שנתיים התפוצץ הסכסוך לראשונה, כשהשכן המסוכסך עימם סתם את הביוב על ידי שפיכת בטון לבור הממוקם ממש מחוץ לביתו הפרטי.

את הבעיה הקודמת הצליחו השכנים לפתור, אך כעת, לטענתם, הוא סתם את הביוב בשנית. בינתיים, כאמור, נאלצים תושבי הרחוב, וכן תלמידי חטיבת הביניים "אלון" שעוברים בו מדי בוקר, לסתום את האף ולסבול מריחות ומחזות לא נעימים.

התושב ע' (השם המלא שמור במערכת), טוען שהסיבה בגינה הוא מונע מאנשי העירייה להגיע לבור הביוב נעוצה בחיבור לא חוקי למערכת הביוב שנעשה אליו בעבר. השבוע אמר ע': "התחברו אליי למערכת הביוב בצורה לא חוקית, הם עבריינים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בשל תקלה במערכת הביוב בבית מגורים פרטי, נוצר מפגע סביבתי". בעניין סרובו של התושב לאפשר לאנשי המקצוע להכנס לשטחו נמסר: "העירייה תנקוט בצעדים משפטיים, ואם נצטרך בימים הקרובים ניכנס לביתו בכוח בסיוע המשטרה. העירייה פועלת בהליכים על מנת להיכנס לשטח הפרטי ולתקן את המפגע לאלתר".