תושבי שכונת קרית גנים, אחת השכונות הרגועות ביותר ברעננה, טוענים שהחל מיום שלישי שעבר, היום בו נרצח תושב השכונה, יעקב אלפרון, הפך בית המשפחה למוקד עלייה לרגל לאלפי אנשים, אשר הגיעו לניחום אבלים וחסמו את החניות שלהם.

"רבות מהמכוניות שהגיעו למקום החנו על המדרכות, על הערוגות, ולמעשה בכל פינה פנויה, תוך שהם חוסמים את החניות שלנו ומפריעים לתנועת המכוניות", מספר תושב השכונה.

השבעה אמנם הסתיימה אתמול אך לכמה מתושבי השכונה יש תלונות קשות כלפי עיריית רעננה וכלפי המשטרה, אשר לטענתם נמנעו מלהגיע ולהפנות את כלי הרכב לחניות מוסדרות, על אף מספר פניות שנעשו אליהם מטעם התושבים.

"יש מגרש חנייה מאד קרוב שעמד ריק, אבל אף אחד לא הפנה אותם לשם", מספר אחד התושבים, שציין כי עיקר הפניות נעשו מדיירי רחובות המחתרות והשחר. "נעשו הרבה פניות, גם לביטחון של העירייה, ולמקום הגיעה ניידת ביטחון, אבל היא לא עשתה כלום. השכנים עצמם לא יכלו מן הסתם להתמודד עם זה. הם מפחדים".

"התחושה היתה שמפקירים אותנו, כשאנחנו צריכים ללכת על הכביש כי אין מקום על המדרכות. המכוניות פשוט נעצרו איפה שבא להן", מספרת תושבת נוספת, "היתה תחושה שגם העירייה וגם המשטרה לא רוצות להיכנס לאיפה שלא נוח להן".

מפקד תחנת משטרת כפר סבא, מומי בוריה: "משטרת ישראל לא עוסקת באכיפת חנייה, אלא אם כן מדובר בחנייה שיוצרת סיכון לתעבורה או שמפריעה את השימוש בדרך. האחריות לאכיפת חנייה היא על הרשות המקומית. אנחנו מגיעים למקום רק כאשר ישנו רכב החוסם כניסה לחנייה פרטית של בית. למיטב ידיעתי לא התקבלה תלונה כזו".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "בעת אבל, כאשר קיימת מצוקת חנייה, העירייה פועלת לפנים משורת הדין בנסיבות המיוחדות, על מנת לא לפגוע ברגשות המשפחה האבלה ומנחמיה".