תושבים מהמגזר הדתי ברעננה מתלוננים כי נעימת חג המולד, Jingle Bells, המשמשת לעיתים כצלצול ההפסקה של בית הספר ברטוב בעיר, פוגעת ברגשותיהם. בעבר התלוננו התושבים על הנושא הזה, אך לשווא. השבוע שוב הגיעו תלונות על הצלצול להנהלה ולעירייה.

"יש מספיק שירים ומזמורים עבריים שניתן להשתמש בהם כצלצולים להפסקה או לתום שיעור", אמרו השבוע תושבים דתיים המתגוררים בסמוך לבית הספר, "למה דווקא הנעימה הזו? זה לא קשור רק לדת, אלא בכלל לעם היהודי. הילדים לא צריכים לשמוע שיר חג, שאין יותר מזוהה ממנו עבור הנצרות".

מנהלת בית הספר ברטוב הסבירה השבוע כי הנעימה מתנגנת רק כאשר מפעילים את הצלצול באופן ידני, והעבירה את הפנייה לאחראית על בתי הספר היסודיים באגף החינוך בעירייה, נורית דנינו. מאגף החינוך נמסר שהנושא ייבדק.

בינתיים, ועד ההורים העירוני ברעננה החליט להעלות את נושא הצלצול בברטוב בישיבתו הקרובה, ולבדוק במה כרוכה החלפתו של הצלצול, מבחינה כספית ומבחינה טכנית.

"אני אפילו לא זוכר איזה צלצול יש בבתי הספר של הילדים שלי, ועל כן, כל עוד הצלצול לא הפריע לאף אחד, לא התייחסנו לזה", אמר אמש יו"ר ועד ההורים, משה שרון. "אבל ברור שאם הנושא מפריע לתושבים, אז זה בהחלט הזמן לשנות ולהחליף צלצול".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "מדובר בצלצול ידני, שהינו חלק ממערכת הכריזה המופעלת לעיתים רחוקות, במקרי חירום, בהפסקות חשמל או בתקלות בצלצול המכני. בעקבות פנייה שהתקבלה, פועלת העירייה להחליפו".