"מצבה של אהובה הוא כמו של כל אשה שגילתה לפני זמן קצר שבעלה נהרג", אמרה בעיניים אדומות ובדמעות אחותה של אהובה אלפרון לעיתונאים שנכחו ליד בית המשפחה ברעננה. "אהובה היא עכשיו אלמנה עם שבעה ילדים. זה איום ונורא".

בצהריים הגיעו כל בני המשפחה הקרובה והרחוקה לבית אלפרון, על מנת לשמוע מאהובה את הבשורה על מות בעלה, בפיצוץ מכוניתו בתל אביב, כולל שתי בנותיו של אלפרון, שטרם שמעו על שקרה.

מאז הגיעה הבשורה לבית משפחת אלפרון המשפחה הסתגרה בביתה ועיתונאים רבים התאספו ליד הבית.

אלפרון נהרג כאשר היה בדרכו חזרה לרעננה מהדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, במסגרתו הוגש כתב אישום נגד בנו העצור, דרור, המואשם בסחיטה באיומים של מארגן מסיבות מתל אביב.

אגב, עם היוודע דבר חיסולו של יעקב אלפרון, ליווי מיוחד של יחידת נחשון של שירות בתי הסוהר לקח את הבן דרור מתא המעצר שבבית המשפט, על מנת שהידיעה על מות אביו לא תוודע לו משמועות שכבר נפוצו בין עורכי דין ועצירים בבית המשפט.

דרור הועבר בהסעה מיוחדת אל משרדי היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של המשטרה בפתח תקוה, ושם בישרו לו השוטרים על מות אביו.


זלמן אלפרון מגיע לאבו כביר לזהות את גופת אחיו. צילום: ארצי חלפון

בתוך כך, בסמוך לשעה 14:30, הגיע זלמן אלפרון, אחד מאחיו של יעקב, לזהות את הגופה במכון לרפואה משפטית באבו כביר. במכון המתינו לו שני חוקרי ימ"ר, שתשאלו אותו וליוו אותו בתהליך הזיהוי.

זלמן הגיע מלווה בחברים, כשלראשו כיפה שחורה. בפנים חתומות הוא אמר ל-mynet: "אני לא מאמין. כל היום הייתי איתו בבית המשפט. לא איבדתי רק אח אלא חבר קרוב. מי שעשה את זה פתח חשבון עם אלוהים. לא מגיע לילדים שלו להיות יתומים".