האם נעשה שימוש ברכוש עירוני לצורך תעמולת הבחירות של ראש עיריית רעננה נחום חופרי במהלך יום הבחירות?

שאלה זו עולה לאור העובדה שעל "שושנות" הדגלים הפרושות בכל רחבי העיר לצד דוכני הבחירות של חופרי ושל רשימתו, "הרשימה העצמאית לרעננה", מופיעים שמות בתי הספר העירוניים. החשש הוא שנעשה שימוש בציוד של בתי ספר עירוניים, לצורכי בחירות, דבר האסור על פי החוק.

בסיור שערך כתב mynet ברעננה, הוא גילה שלצידו של כל דוכן של חופרי, אשר הוצב בסמוך למוסד לימוד בו התבצעה הצבעה, הוצב כן דגלים (שושנה) ועליו דגל ישראל, דגל רעננה, ודגל של רשימתו של חופרי.

לפחות בשני מקרים שתועדו על ידי mynet התנוסס שמו של אחד ממוסדות הלימוד על השושנה: בדוכן שהוצב בסמוך לקלפיות שבתיכון "מטרו-ווסט" בעיר הופיע על השושנה הכיתוב "אריאל", ובדוכן הסמוך לבית הספר "אריאל" הופיע על השושנה הכיתוב "דקל".


דוכן בחירות של חופרי. בצד שמאל קן דגלים עם שם של בית ספר. צילום: נמרוד בוסו

ראש מטה הבחירות של חופרי, לאה מלוכנא, דחתה מכל וכל את הטענות לפיהן נעשה שימוש ברכוש העירייה לצורך הקמפיין. לדבריה, עשרות דגלי ישראל ודגלי רעננה שהוצבו בסמוך לקלפיות הינם דגלים חדשים, וברשותה חשבוניות לרכישתם.

לגבי השושנות אמרה מלוכנא כי לא ידוע לה על שמות של מוסדות חינוך המתנוססים עליהן. "יצרנו אותם מג'אנטים ישנים של כלי רכב. ריתכנו אליהם צינורות. אין מצב שמוצמדים אליהם שמות בתי ספר. יכול להיות שמדובר בפרובוקציה של אחת הרשימות המתמודדות".