ראש רשימת הליכוד ברעננה, חבר המועצה אילן כהן, תקף אמש בחריפות את ראש עיריית רעננה, נחום חופרי, על רקע תלייתן של כרזות רבות ברחבי העיר, המהוות לטענתו תעמולת בחירות אסורה.

בכרזות שנתלו מפרסמת העירייה שהעיתון הכלכלי "דה מארקר" קבע כי "רעננה היא העיר מספר 1 בישראל". לפי כהן, מדובר בתעמולה מצד ראש העירייה, שיש בה לכאורה עבירה על החוק, האוסר תעמולת בחירות מכספי העירייה.

הכתבה ממנה צוטט השלט פורסמה ביום חמישי שעבר. כבר ביום שאחר כך נתלו הכרזות בכל רחבי העיר. "ראש העירייה, נחום חופרי, מצא לעצמו עיתוי נוח במיוחד לתליית הכרזות הללו", אמר אתמול כהן. "הכרזות הן על חשבון משלם המסים הרענני ובניגוד מוחלט לתקנות תעמולת הבחירות.

"כך מנצל חופרי את כוחו הפוליטי כראש העירייה, כדי לצבור כח פוליטי, ארבעה ימים בלבד לפני הבחירות. אני חש בושה שכך נוהג ראש עירייה מכהן. זו דמגוגיה זולה שיש לגנותה".

בעיריית רעננה דחו בתוקף את הטענה לפיה נעשה שימוש בכספי משלם המיסים כדי לקדם את מועמדותו של ראש העירייה בבחירות. "לכל הטענות המועלות אין אחיזה במציאות", נמסר מהעירייה. "לפני שלושה ימים זכתה העיר רעננה בהישג חסר תקדים, ודורגה במקום הראשון כעיר הטובה בישראל, בסקר מקיף ואובייקטיבי שנערך, ואין הצדקה להסתיר זאת מתושבי רעננה".

עוד ציינו בעירייה כי השימוש בשלטי החוצות אינו כרוך בעלות לעיריית רעננה, כחלק מהסכם רב שנים עם החברה שזכתה במכרז לשילוט החוצות בעיר.

כנסו גם לעמוד הבחירות המלא של mynet.