שלושה שבועות לפני יום הזיכרון ליצחק רבין ז"ל, הושחתה האנדרטה לזכרו של ראש הממשלה המנוח, שמוצבת כבר שנים רבות בגינה הציבורית שעל יד תיכון מטרו ווסט ברעננה.

לפני כשבועיים הבחין תושב העיר, נתי לוי, אשר מרבה לפקוד את הגינה במסגרת טיוליו היומיים עם כלבו, כי מהאנדרטה שעליה במשך שנים הופיע הכיתוב:"קריית החינוך על שם יצחק רבין", הוסרו אותיות המתכת.

תחילה פנה לוי אל המוקד העירוני, אשר העביר את תלונתו לאגף הגינון. לאחר שראה לוי כי הנושא לא מטופל, הוא פנה בתכתובת דואר אלקטרוני ישירות אל ראש העירייה, נחום חופרי. "לדעתי מדובר בהשחתת המצבה ובפעילות פלילית", כתב לוי לחופרי.

"המעשה איננו נראה כגניבת מתכות, משום שאותיות גדולות בהרבה באותו גן לא נעקרו ממקומם. אני מקווה שאין כאן כוונה או מהלך למחות את שמו של יצחק רבין". ל"ידיעות השרון" אמר לוי: "יום הזיכרון ליצחק רבין מתקרב והולך, וצריך לבדוק מה מלמדים ולמה מחנכים בבתי הספר לגבי משמעותו של היום הזה".

מעיריית רעננה נמסר בתגובה: "בעקבות הפנייה, ראש העירייה, נחום חופרי, ביקר במקום יחד עם מנהל בית הספר 'מטרו-ווסט'. הנושא נבדק ובמקביל פועלת העירייה, יחד עם הנהלת בית הספר, להחזרת הכיתוב במלואו על גבי האנדרטה".