הסיפור הבא נשמע לקוח מתוך סיפורי הטלנובלה: תושבת מושב עין שריד עזבה את בעלה, שהיה מאושפז בבית החולים לוינשטיין ברעננה, לאחר שהתאהבה באחד המטפלים במקום.

בנם של השניים (29), שנפגע ממעלליה של אמו, הואשם כי קילל אותה והכה אותה באופן קשה, ברגע של התפרצות זעם. על אף מעשיו, בית המשפט החליט לשחררו, ללא הרשעה, לאור הנסיבות המיוחדות של המקרה.

מפרוטוקול בית המשפט עולה כי מדובר בסיפור טראגי. אביו של הנאשם חלה ואושפז במצב קשה בבית החולים. אשתו, שהגיעה למקום כמעט מדי יום כדי לסעוד אותו, התיידדה עם אחד המטפלים במחלקה.

הקשר בין השניים התהדק, ועוד לפני שהבעל שוחרר מבית החולים, נרקם ביניהם רומן. המטפל, שאף הוא התאהב באישה, הציע לה לעבור לגור איתו ולהתחיל עמו חיים חדשים. האישה מיהרה לקבל את ההצעה ונטשה את בעלה החולה ואת ילדיה.

תוך זמן קצר, האם, שרק לפני חודשים מספר סעדה את בעלה, הגישה נגדו תביעת גירושים והחלה לבוא בתביעות כספיות על הרכוש, שלטענתה שייך לה. הדבר הוביל לכך שכל ילדיה כעסו עליה והתנכרו לה, וניהלו עמה משא ומתן על הכספים באמצעות עורך הדין שלה, נחמיה יעקב.

באחת הפגישות אצל עורך הדין, ביולי 2007, אחד הילדים, בן 29, נאשם כי החל לריב עם האם והדבר התדרדר לכדי תקיפה אלימה.

הבן נאשם כי איים על האם כי "יגמור אותה" ו"יחסל אותה" ואף קילל אותה במילים: "זונה" ו"כלבה". בהמשך הוא נאשם כי נטל עט משולחנו של עורך הדין, הניף אותו לעברה, ואיים כי יפגע בה. עורך הדין, שניסה להפריד בין השניים, הוציא את המתלוננת ממשרדו וליווה את הנאשם לכיוון דלת היציאה. אלא שהנאשם, שעדיין כעס על האם, תקף אותה גם ביציאה.

לפי כתב האישום הוא דחף אותה על הכיסא בחדר המזכירה ובהמשך אף חבט את ראשה בקיר. כתוצאה מהתקיפה הופנתה האם לטיפול רפואי בבית החולים "מאיר" בכפר סבא. האם המותקפת התלוננה נגד הבן במשטרה. הוא נעצר, נחקר והוגש נגדו כתב אישום.

עם זאת, בפסק הדין שניתן השבוע, החליט השופט חנוך פדר מבית משפט השלום בכפר סבא, להימנע מהרשעה, לאור הנסיבות המיוחדות של המקרה. במסגרת הסכם טיעון שאישר, הוא קנס את הבן ב-2,500 שקלים, אותם עליו להפקיד כתרומה ל"אגודה למלחמה בסרטן".

עורכות דינו של הבן, מירב גרינברג ורוויטל סוויד, מסרו בתגובה: "מדובר בסיפור אנושי וייחודי בנסיבותיו, והוא שעמד בבסיס החלטתו יוצאת הדופן של בית המשפט לבטל את ההרשעה בתיק. גם התביעה מצאה מקום להסכים לעתירה זו".