הקדנציה של נחום חופרי כראש עיריית רעננה היתה קצרה באופן מהותי מזו של הקולגות בערים השכנות, והחלה רק בקיץ 2005, לאחר פרישתו של זאב ביילסקי, לטובת תפקידו כיו"ר הסוכנות היהודית.

בשלוש השנים שחלפו הצליח חופרי לקדם מספר פרוייקטים, בעוד שלמספר בעיות חריפות המטרידות את תושבי העיר טרם נמצא מענה.

לפני כשנה נפתח ברעננה התיכון העירוני הדתי ע"ש רועי קליין, גולת הכותרת של עידן חופרי. כיום, עם פתיחתה של שנת הלימודים השנייה, נראה כי בתחום הארגון נותרה עדיין עבודה רבה, כאשר חלק מתלמידי כיתות ז' לומדים על הדשא. בשנה הבאה אמור מרכז המוזיקה העירוני לעבור למבנה חדש, מה שאמור לפתור את מצוקת המקום במבנה הקיים.

פרוייקטים נוספים אותם הוביל חופרי הם שיפוצו של הרחוב הראשי אחוזה ופתיחתה של הבריכה העירונית החדשה לפני כחודשיים.

בתחום הדיור לזוגות צעירים, אשר מטריד רבים מתושבי רעננה, לא חלה התקדמות משמעותית בשלוש השנים האחרונות. התכניות להקמת שכונת "נאות עוזי" (על שמו של עוזי כהן ז"ל) טרם אושרו סופית ברשויות התכנון, וההבטחה כי תחילת ההרשמה תהיה ב-2008, תישאר ככל הנראה בגדר הבטחה בלבד.

שני נושאים נוספים המטרידים את תושבי רעננה הם מצוקת החנייה במרכז העיר, וניתוקן של רבות משכונות העיר מהתחבורה הציבורית. גם בעיות אלו נותרו ללא מענה במהלך הקדנציה. נושא נוסף עליו ספג חופרי ביקורת הוא סרובו לספק מבנה חלופי לבית הספר הדמוקרטי, לאחר שזה פונה ממבנהו הקודם בגבעת חן.

כיום לומדים תלמידי בית הספר במנה קטן וצפוף ששכרו הורי בית הספר.

בתקופתו של חחופרי גם נוהל הקמפיין למען מינהורו של כביש 531, בשיתוף עם תנועת "דרך אחרת" של מלי פולישוק ועם עיריית הרצליה. כידוע, הקמפיין נכשל, ולפני שבועיים חתמו משרדי האוצר והתחבורה הסכם עם החברה הקבלנית לבנייתה של הדרך. בתנועת דרך אחרת היתה ביקורת על תפקודו של חופרי במהלך הקמפיין, כששידר לכאורה מסרים כפולים.

מתנגדיו של חופרי טוענים כי כישלון קמפיין המינהור והסרבול שבו מתקדמת שכונת "נאות עוזי" מסמנים על כך שלחופרי חסר כח במסדרונות השלטון המרכזי, דבר שמקשה עליו בקידום האינטרסים של העיר. תומכיו מעידים כי מדובר בראש עירייה ישר ביותר, הנקי מקופות השרצים שנדבקות אל רוב המשמשים בתפקיד זה.

כעת, אתם הגולשים, מוזמנים להצביע ולהביע את דעתכם, האם אתם בעד או נגד המשך כהונתו של ראש העירייה נחום חופרי? האם הוא ממנף את העיר להצלחה או שמא עליו לפנות את כסאו לראש עירייה חדש? הצביעו בהמוניכם.