עיריית רעננה תעמיד לרשות תושבים אשר מעוניינים להתקין על גגות בתיהם קולטי אנרגיה סולריים "מסלול מהיר" לקבלת האישורים באגף ההנדסה, במטרה לעודד ניצול מיטבי של אנרגיית השמש בעיר.

העירייה מסרה כי בעקבות ההחלטה הובעה עד כה התעניינות מצד מספר תושבים, אולם טרם הוגשו בקשות קונקרטיות.
ההחלטה התקבלה בעקבות הצעתו של חבר מועצת העיר, עו"ד איתן גינזבורג, לראש העירייה, נחום חופרי, כי העירייה תדאג לקיצור הליכים במינהל ההנדסה והתשתיות, ותפעל לזירוז ההחלטה מרגע הגשת הבקשה להיתר ההתקנה.

ההצעה קיבלה את אישורו של ראש העירייה, אשר קבע כי בקשה להיתר להתקנת קולטי אנרגיה סולארית תובא לדיון תוך שבועיים מרגע הגשתה. מעבר לכך סוכם בעירייה כי למרות שהתקנת הקולטים באזורי מגורים היא בין השאר למטרות רווח, לא יידרש הליך לקבלת היתר לשימוש חורג.

"העירייה צריכה לעודד פרויקטים המצמצמים את הבזבוז במשאבי טבע יקרים, ולדאוג לכמה שפחות חסמים בירוקרטיים מיותרים", אמר גינזבורג השבוע. "ניצול אנרגיה סולרית יביא לשימור אנרגיה ולשמירה על איכות הסביבה. היעד הבא הוא שגם בבנייה הציבורית בעיר יעשו שימוש באפשרות לניצול אנרגיה חלופית".

לדברי מנהלת חברת "שירה סול", המשווקת קולטנים סולריים, אביבה קונפורטי, התקנת הקולטנים היא השקעה כלכלית, שכן האנרגיה שמייצר הקולטן נמכרת לחברת החשמל. אומנם עלות התקנתו של קולטן בינוני אינה זולה, ונעה בין 130 ל-150 אלף שקל, אולם מדובר בהשקעה שמחזירה את עצמה תוך שמונה עד עשר שנים.