חברת הכנסת לשעבר, תושבת רעננה, מלי פולישוק-בלוך, הכריזה השבוע על התמודדותה לראשות עיריית רעננה, במסיבת עיתונאים שקיימה בבית הקפה "מקום בלב", ביום שני.

"אני מאמינה שתושבי רעננה מרגישים היום שההתקדמות של רעננה נבלמה", אמרה פולישוק-בלוך במסיבת העיתונאים. "אתה שומע את האכזבה של האנשים".

פולישוק-בלוך השתמשה גם בשמו של סגן ראש עיריית רעננה לשעבר, עוזי כהן ז"ל, במהלך מסיבת העיתונאים. "עוזי כהן המנוח היה רענני בנשמה. הוא היה רעננה. יש לי הרגשה חזקה שלו הוא היה היום יחד איתנו, הוא היה תומך בי לראשות העיר. אין לי ספק", היא אמרה.

חבר המועצה אילן כהן, אחיו של עוזי ז"ל, דחה את הדברים השבוע באמצעות יועצו, אייל דותן. "לא ניתן לנבא מה היה חושב עוזי כהן ז"ל בסוגיה", נאמר בהודעה שהוציא דותן. "מלי פולישוק היתה חברה במפלגת שינוי, שחרתה על דגלה פגיעה בסטאטוס קוו שבין חילונים לדתיים במדינה. כאדם מאמין ודתי עוזי לא היה מצטרף למפלגתה, שהביאה לפילוג בין חילונים לדתיים".

מדבריה של פולישוק-בלוך עולה, כי היא מוכנה ללכת לקראת הציבור הדתי אפילו יותר מראש העירייה הנוכחי. "למה לתת לדתיים לשחות רק שעתיים בשבוע?", היא שאלה. לשאלה כיצד היא מתכוונת לזכות באמונו של הציבור הדתי הגדול בעיר, לנוכח עברה במפלגת שינוי, ענתה פולישוק: "בני אדם הם בני אדם וממש לא חשוב אם הם חובשי כיפה. הם צריכים חינוך טוב, אוויר נקי, והם צריכים חנייה, כי אלוהים לא תמיד עוזר בנושא הזה".