תושבת רעננה, שישבה עם בני משפחתה בסניף "ארקפה" ברעננה, לא תשכח את הביקור הזה עוד זמן רב. במהלך שהותם ברחבה החיצונית של בית הקפה, הממוקם בצומת הרחובות אחוזה-דרך ירושלים, הבחינו בני המשפחה כי מתחת לרגליהם, תחת משטח העץ עליו מוצבים השולחנות, מתרוצצת קבוצה של עכברים.

הלקוחה המזועזעת פנתה מיד לאחד מעובדי המקום ועדכנה אותו בדבר הבעיה, ולטענתה, הוא ענה לה כי הבעיה כבר ידועה להנהלת הסניף.

"ישבנו ממש במרכז הרחבה החיצונית. דרך החריצים של דק העץ, הבחנו כולנו במספר עצום של עכברים המתרוצצים ונאבקים ביניהם כדי לתפוס חתיכות אוכל שנפלו", כתבה התושבת במכתב תלונה ששלחה למחלקת התברואה בעיריית רעננה.

בתגובה לתלונה, השיב עובד מחלקת התברואה: "התקשרתי לבעל העסק והוא נדרש להדביר את כל האזור. בעל העסק הזמין את המדביר. בשבוע הבא יפרקו את המשטח, ינקו, ידבירו ויאתרו את מקור הבעיה. הנושא נמצא במעקב אצלי".

לפניית "ידיעות השרון" אמר סגן מנהל הסניף תומר חוג'ה: "הבעיה קיימת כבר שלושה, ארבעה שבועות והכל בטיפול". לשאלה בדבר הצעדים שמתכוון בית הקפה לנקוט, אמר חוג'ה, כי אינו יכול להרחיב, וביקש שנפנה להנהלת הרשת.

"כל תלונה שאנחנו מקבלים, אנחנו מטפלים בה בצורה יסודית", אומר מיכאל אזולאי מנהל השיווק של הרשת. "הסניף עצמו, כמו כל שאר הסניפים, מקבל הדברות בצורה שוטפת, ואני מזמין אותך לבוא לסניף ולראות את המטבח, כדי שתתרשם ותבין שאנחנו עומדים בסטנדרטים הכי גבוהים. יכול להיות שיש בעיה נקודתית, ואנחנו נטפל בזה מיידית".

מרשת ארקפה נמסר: "הרשת מבצעת מידי חודש, בכל שטחי סניפי הרשת, הדברה מסיבית, קבועה ושוטפת על ידי חברה חיצונית ומורשית. האחריות להדברה באזור המדובר, הינה של העירייה וועד הבניין, כיוון שמדובר בשטחיים חיצוניים וציבוריים, ורשת ארקפה פנתה בכתב לאותם גורמים, ותעמוד על כך שהדבר יבוצע בכל ההקדם. בנוסף, עם קבלת פנייתכם בוצעה פעולת הדברה מסיבית בשטחים החיצוניים שבאחריות העירייה וועד הבניין, על מנת למגר אפשרות ו/או כל חשד להימצאות מכרסמים בסביבת הסניף".

מעיריית רעננה נמסר: "הטיפול בנושא הינו באחריות בעלי העסק וחברת האחזקה של מתחם גמלא מלניום. מיד עם קבלת התלונה בעירייה, הורתה העירייה לאחראים לבצע הדברה בעסק ולנקוט בכל הפעולות הדרושות לטיפול במפגע. העירייה מפקחת ועוקבת אחר קצב התקדמות הטיפול ובמידה והעסק לא יטופל כנדרש, נפעל באמצעים הקבועים בחוק".