פגז ישן נמצא בצומת רעננה, במהלך שיפוצים שנערכו הבוקר במקום. הפגז נפל במקום בנסיבות שעדיין אינן ידועות למשטרה, אך מעולם לא התפוצץ. כוחות משטרה רבים שהוזעקו למקום חסמו את כל האזור לתנועה במשך כשעתיים, עד לפיצוץ מבוקר של הפגז, ובאזור נוצרו פקקי תנועה ארוכים.

מבדיקת mynet עולה כי הפגז היה מונח מטרים בודדים מהצומת. עובדים שהיו במקום חפרו ערימות של חול ולא שמו לב שיחד עם החול הרימה כף הטרקטור גם את הפגז. הפגז, שהיה מוסתר בחול, לא התגלה והועבר יחד עם ערימות החול למרחק של כ-100 מטרים, לאזור בו נבנית תשתית של בזק.

גם כשהחול הונח במקום הפגז טרם נחשף. רק אחרי "טיול" של הפגז בכל רחבי אתר הבנייה, הוא התגלה במקרה על ידי העובד עומר ערווד (31) מדליית אל כרמל. ערווד נהג בתוך המדגף (טרקטור קטן) וכשניסה להרים חול ולהניח על תשתיות בזק שהוטמנו באדמה, הוא פגע לפתע במשהו קשה.

הוא יצא במהירות החוצה ואז גילה שחתיכת מתכת עגולה ולא מזוהה מציצה מהחול. הוא וחבריו החלו לחפור ותוך דקות ספורות הם חשפו להפתעתם הרבה את הפגז הישן. אורכו היה כשישים סנטימטר והיקפו כשלושים סנטימטר. "הבנתי שהיה לי הרבה מאוד מזל", אומר ערווד. "עוד קצת כוח שהיה פוגע בפגז והייתי יכול להתפוצץ".

הפועלים במקום מיהרו להעזיק משטרה ששלחה חמש ניידות למקום. תוך דקות ספורות הם חסמו את כל אזור הצומת לכניסה וליציאה וחבלני משטרה נגשו לפגז. המשטרה העבירה את הפגז הרחק מהצומת, לעבר תעלת חול, ופוצצה אותו באופן מבוקר.

"זה היה פיצוץ ענקי", סיפר הפועל וויסאם מקלדה, גם הוא מדליית אל כרמל. "כנראה היה מדובר בפגז רציני מאוד, עם הרבה חומר נפץ. היינו בהלם כשהבנו ליד מה עבדנו כל הזמן הזה בלי לדעת. מזל שזה נגמר בשלום".

אחרי הפיצוץ נלקחו מהשטח חלקי הפגז הנותרים ולקראת השעה שתיים עשרה וחצי בצהריים הצומת נפתחה בחזרה לתנועה, שעתיים לאחר שנסגרה.