בני הזוג, יורם וחגית מאור מרעננה, חזרו הלילה מגיאורגיה, לאחר שמשרד החוץ החליט לפנות את הישראלים מהבירה טביליסי. כזכור, רק לפני יומיים הצהירו בני הזוג ב-mynet שהם מטיילים בהנאה וללא פחד.

לחץ המשפחה והחברים בארץ הגיע גם אליהם והם עלו על אחד ממטוסי אל-על שהגיע לטביליסי להשיב אותם הביתה. "ההתנהלות הייתה פשוט נוראית", מספרים בני הזוג על זמן ההמתנה בשדה התעופה, "גם בבניין השגרירות היה חוסר ארגון, אבל מה שהיה בשדה התעופה כבר היה מתחת לכל ביקורת. כולם היו במתח ובלחץ גדול, והבלאגן חגג. השגריר הוא חדש והגיע ממש לא מזמן, וכנראה שהוא לא ממש יודע לארגן דברים".

בני הזוג מציינים לטובה את חברת אל-על, שהביאה מטוסים לכל המטיילים, כהבטחתה, ואף הוציאה את מנהלי החברה כטייסים. "הטייס שלנו היה סמנכ"ל המבצעים של החברה, שכן זוהי עונת השיא ויש מחסור בטייסים, והם עדיין התנדבו לבוא ולהחזיר אותנו הביתה".

היום, מביתם השקט ברעננה, הזוג מאור, שאוהבים מאוד לטייל ברחבי העולם, מבטיחים לשוב בקרוב לגיאורגיה. "אנחנו נשארנו רגועים בדיוק כפי שהיינו לפני כל הלחימה, ואפילו רצינו להישאר. עכשיו חזרנו לארץ ושם בינתיים נחתם הסכם הפסקת אש. אנחנו באנו לטייל, וחבל שלא הספקנו לראות את הכל".