עיריית רעננה החליטה לתת הטבות לחיילי המילואים תושבי העיר, החל מה-1 באוגוסט. בין השאר יהנו המילואימניקים ברעננה מהנחות בכניסה לבריכה העירונית, מנוי בחינם לספרייה העירונית והנחות למופעי תרבות בעיר.

תושבי רעננה, המשרתים במילואים, יוכלו לממש את ההטבות על ידי הצגת תעודה שהונפקה לאחרונה בצה"ל ועליה מתנוסס הכיתוב "משרת מילואים פעיל". הצגת תעודה זו, בצירוף תעודת תושב, אמורה להקנות למילואימניקים את הזכאות להטבות השונות.

מאחורי היוזמה החדשה עומדים שניים: ראש סניף הליכוד בכפר סבא, אורן כהן, אשר בחודש יוני האחרון פנה אל כלל ראשי הערים באזור על מנת שישקלו מתן הטבות למילואימניקים, ואיתן גינזבורג, חבר מועצת העיר רעננה, אשר נתן דחיפה להצעה בעירייה.

ההצעה לתגמל את המילואימניקים אושרה בשבוע שעבר. "סל ההטבות" המוענק לתושבי רעננה נכנס לתוקף ממש ביום בו ייכנס לתוקף חוק נוסף המטיב עם חיילי המילואין, "חוק המילואים".

"זהו אחד המבחנים החשובים עבור עיריית רעננה, המחויבת לפעול למען תושביה הצעירים", אמר השבוע גינזבורג. "דווקא בעת הזו ישנה חשיבות מיוחדת לתגמול משרתי המילואים. תופעת ההשתמטות משירות גוברת וצוברת תאוצה, ואנו כחברה וקהילה חייבים לעודד את אלו הנושאים בנטל".

על אף שרעננה היא כרגע החלוצה בתחום, גם ה"שכנים" מהרצליה יכולים להיות אופטימיים. בעקבות יוזמתו של כהן, החליטה ראש העירייה, יעל גרמן, על הקמת ועדה, אשר תמליץ על נקיטת צעדים שונים לחיזוק מערך המילואים, על ידי מתן תגמולים שונים לתושבי הרצליה המשרתים במילואים.