המתחם המסחרי, המצוי בכניסה למושבי המאיון העליון, בני ציון ובצרה, ימשיך בשלב זה לפעול, לאחר שבית המשפט המחוזי החזיר את התיק בדבר השימושים החורגים שנעשים במתחם, לדיון מחודש בבית המשפט השלום בכפר סבא.

המתחם הוא בבעלות יו"ר אגודת מושב בצרה וראש סיעת צומת בכנסת, משה גרין. מי שמתנגדת להפעלתו של המתחם היא הוועדה המחוזית, שגם התנגדה נחרצות בדיון להחזרת התיק להשלמת פרטים.

מתחם העסקים, הפועל גם בשבת ומושך אלפי אנשים, מקיף עסקים רבים ומגוונים כגון חנויות רהיטים, תנורי הסקה, צעצועים, נעליים, הלבשה, ציוד ספורט, מסעדה ועוד.

לפני כשלוש שנים הרשיעה השופטת ניצה מימון-שעשוע את גרין בכך שהשתמש במקרקעין במתחם שבבעלותו בניגוד לתוכנית שבתוקף. גרין ערער על פסק הדין המרשיע שניתן כנגדו באמצעות עו"ד ניסן שריפי, שטען בערעור, בין השאר, כי תכניות מנדטוריות מהימים שלפני קום המדינה מכשירות את השימושים במיתחם גרין, וכי השופטת שעשוע טעתה כשהרשיעה את גרין בניגוד לחומר הראיות.

בפסק הדין במחוזי נקבע כי על פניו יש טעות בעובדות אליהם הגיע בית המשפט השלום, אשר אפשר שיש בהם כדי להשליך על המסקנה המשפטית בדבר תוקפה המשפטי של תכנית שבתוקף. כמו כן קבע בית המשפט המחוזי כי על השופטת שעשוע לבדוק את נושא התב"ע המנדטורית אשר ד"ר שריפי טען כי היא חלה על אזור מושב בצרה, ומאפשרת גם שימושים שאינם חקלאיים, כגון מסחר.

משמעות פסק הדין היא שבית המשפט המחוזי איפשר למעשה, עד להחלטה אחרת, שימושים חורגים בהיקף אדיר במתחם המסחרי.