לא בכל יום זוכים תלמידים לערוך מסיבת יום הולדת למורה החוגגת 84. סוניה רוזנבלט, בת 84, היא מורה למתמטיקה באמי"ת חברה ומשפט בכפר בתיה, רעננה. השבוע הפתיעו אותה (בזהירות רבה...) תלמידיה, במסיבת יום הולדת רבת משתתפים בה הביעו את אהבתם למורתם המיוחדת.

סוניה רוזנבלט עם חלק מתלמידיה. צילום: באדיבות עיריית רעננה

סוניה עלתה ארצה מקייב, אוקראינה, בשנת 1990 ומלמדת מתמטיקה כבר מעל 60 שנה. כיום היא מגישה לבגרות במתמטיקה –ובהצלחה רבה.

סוניה, בעלת החזות האירופאית האצילית, הצועדת ברגל מדי בוקר לבית הספר בולטת בעבודתה, ותלמידים שבעבר התקשו במתמטיקה מצליחים להתקדם בעזרתה.

בצהרי יום הולדת ה 84 שחל השבוע, סוניה נקראה לכיתה לסייע לאחד התלמידים ושם חיכו לה עשרות תלמידים ובוגרים, מורים רבים וגם ראש העיר רעננה חיים ברויידא שבא לברך את המורה הכי ותיקה בעיר ומנהל בית הספר ירון כרמי.

תזמורת בית הספר ניגנה, התלמידים הכינו שלטים למורה וקשטו את החדר בבלונים, המורים וההורים דאגו לכיבוד ומרק חם וירון כרמי המנהל ברך את סוניה בהתרגשות ניכרת.

ראש העיר חיים ברוידא ברך את סוניה באריכות ימים והמשך מרץ בהוראה: "כבת למשפחת ניצולי שואה וכעולה ותיקה את מסמלת את הציונות במיטבה. במרץ בו את מגיעה מדי בוקר לבית הספר ובמסירות בה את מקדישה ימים ולילות עבור התלמידים- את נראית כמו מורה צעירה בתחילת עבודתה ולא כמורה בעלת וותק של 60 שנה. כולנו יכולים ללמוד ממך".

עידן בנימני , בוגר בית הספר: "בזכות סוניה לרבים מחברי לכיתה יש בגרות במתמטיקה. היא דוגמא עבורנו לחיים עם משמעות. היא דמות להערצה בשבילנו , בגיל כזה היא מלמדת ועוזרת לנו להתקדם במתמטיקה- אבל גם בהסתכלות חיובית ואחרת לחיים- אנחנו אוהבים אותה מאוד".

סוניה הנרגשת מההפתעה סיכמה: "החיים שלי לא עברו סתם אם בגיל 84 אני זוכה לכזו אהבה".

ירון כרמי מנהל אמי"ת חברה ומשפט: "מסירותה ואהבתה של המורה הותיקה מייצרת בקרב התלמידים מחויבות ללימוד ומוטיבציה להצליח בבחינת הבגרות. התלמידים רואים בסוניה הרבה יותר ממורה, מעריכים ומכבדים אותה".