תושבת העיר בת 73 החולה במחלת פרקינסון, הגישה השבוע תלונה במשטרה. לטענתה, הוטרדה מינית ועברה לאורך שלושה חודשים התעללות על ידי עובדת זרה ששכרה את שירותיה. האישה פיטרה את העובדת, ולאחר שסיפרה על המקרה לבכיר בחברת הסיעוד, הוצע לה להגיש תלונה במשטרה.

"כעסתי והרגשתי מובכת". האישה בביתה | צילום: פרטי

"במהלך הטיפול שלה בי היא היתה גם מלבישה ורוחצת אותי, והיא היתה שולחת את הידיים שלה לכיוון החזה שלי או לאיבר המין בזמן שהייתי בשירותים, וצובטת אותי במקומות האלו”, מספרת האישה. "אולי היא עשתה את זה בצחוק, אבל אני הרגשתי מאוד לא נעים. כעסתי מאוד והרגשתי מובכת מכל הסיטואציה. ביקשתי ממנה להתרחק ממני, אבל זה קרה עוד מספר פעמים גם אחרי שביקשתי ממנה להפסיק. באחד הלילות היא גם ביקשה לישון איתי באותה מיטה. אחרי כמה זמן הבנתי שמדובר בהתנהגות לא סבירה. סיפרתי לחברת הסיעוד והחלטתי להגיש תלונה במשטרה כדי שאנשים נוספים לא יסבלו מזה".

התושבת מעידה על מקרים נוספים שבהם לטענתה נהגה בה המטפלת בצורה אגרסיבית: "יום אחד הייתי במדרגות ועשיתי התעמלות כי היו לי כאבים. היא הכריחה אותי להיכנס הביתה, משכה אותי ביד בכוח וכמעט נפלתי. זה קרה עוד מספר פעמים. באחד הלילות שהרגשתי לא טוב והזמנתי אמבולנס. היא התנגדה מאוד שאלך לטיפול וכעסה שאני מעירה אותה ולא נותנת לה לישון, ובגלל זה לא נסעתי ונשארתי בבית. בבוקר היא כעסה עלי ורבה איתי שהיא לא רוצה לעבוד כאן”. לא כל אחד יכול לעבוד עם אנשים חולים, צריך גישה נכונה ורגש, כי אנשים חולים הם חסרי אונים מול המטפלים".

מחברת הסיעוד רגיעון נמסר בתגובה: "אותה לקוחה בחרה את העובדת באופן פרטי, רשמה אותה אצלנו ופיטרה אותה באופן עצמאי אחרי שלושה חודשים. יחסי עובד ומעביד הם בין הלקוח ובין המטפל בלבד. אנחנו רק רשמנו אותה על פי חוק לחברת כוח אדם".

ממשטרת ישראל נמסר כי הוגשה תלונה והיא נבדקת.