"אם לא יקרה הבלתי צפוי, ביום רביעי הקרוב יהיה לנו הכבוד לארח ברעננה את כבוד נשיא ברזיל זאיר מסיאס בולסונארו", כך הודיע אמש (שבת) ראש עיריית רעננה חיים ברוידא בפוסט השבועי שלו בפייסבוק. 

נשיא ברזיל זאיר בולסונארו. צילום: ויקפדיה, שימוש חופשי

כידוע, הבוקר (ראשון) מגיע נשיא ברזיל לביקור בן ארבעה ימים בישראל. בולסונרו יתקבל בטקס קבלת פנים רשמי בנמל התעופה בן גוריון ובנוסף, יקיים פגישת עבודה עם ראש הממשלה, יחתום על הסכמים, יתארח לארוחת ערב במעון ראש הממשלה, יבקר ביד ושם וייטע עץ בחורשת האומות. בסיום ביקורו, כאמור, יקיים גם מפגש עם קהילת יוצאי ברזיל ברעננה. 

ברוידא מגולל כיצד הגיעה האישיות הממלכתית לרעננה: "הכל החל לפני כחודש ימים. רב הקהילה הברזילאית ברעננה הרב יעקב זילברמן, סיפר לי כי בתחילת חודש אפריל מתוכנן ביקור ממלכתי של נשיא ברזיל בישראל. מאחר וברעננה שוכנת קהילת עולי ברזיל הגדולה בישראל, הצעתי לפנות בשמי במכתב ללישכת נשיא בולסונארו ולהזמינו לבקר גם ברעננה. ביום חמישי התקבל טלפון בלישכתי כי גורמי ביטחון ואבטחה מישראל ומברזיל יגיעו לרעננה לבדוק מבנה עירוני שיוכל לארח את הנשיא. כך ידענו על ביקורו הצפוי". 

קהילת עולי ברזיל ברעננה עם הרב יעקב זילברמן (מאחור). צילום: אסף פרידמן

300 חברי קהילה

ברעננה הגיעו בשנים האחרונות עשרות משפחות שעלו מברזיל, שאוגדו לקהילה על ידי הרב יעקב זילברמן ואשתו, ליאת בשם "אור ישראל", על שם הישיבה התיכונית שבה למד יעקב בברזיל. יחד עם עולי ברזיל "הוותיקים" שעלו בשנת 2003, מונה הקהילה שהקימה לפני כשנה וחצי את בית הכנסת הראשון שלה ברחוב אחוזה 117, כ-300 חברים. בבית הכנסת הם מתפללים בפורטוגזית, משלבים שירה וריקודים ומנהלים אורח חיים ייחודי בנוף הרענני. 

ברוידא: "אנו נערכים לקראת הביקור וגאים בכך שנשיא ברזיל בחר לבקר ברעננה במסגרת הביקור המדיני בישראל. מדובר בנשיא פרו ישראלי ונעניק לו את הכבוד הראוי".