רעננה, כמו גם ערים אחרות באזור המרכז הצפוף, עוברת תהליכי פיתוח ועתודות קרקע רבות ברחבי העיר מיועדות לצרכי בנייה, אולם ישנה חשיבות גדולה לשמירה על הקיים לצד הפיתוח, למען הדורות הבאים. 

קיפוד החולות ותורמוס צהוב. צילומים: שאטרסטוק, מאיה רמז

ברעננה קיימות הרבה מאוד שמורות טבע יפות, מאות זנים של פרחים ועצים ועשרות מינים של בעלי חיים, חלקם בסכנת הכחדה כגון: קיפוד החולות, צב יבשה מצוי ועוד.

כדי להעלות את המודעות לחשיבות הטבע העירוני ולשימור המערכות האקולוגיות בעיר, יזמה עיריית רעננה פעילות ייחודית בה מוזמנים התושבים להשתתף בסקר לבחירת צמח הבר וחיית הבר המצויים ברעננה ואשר מסמלים לדעתם את העיר. בין השאר, תתקיים פעילות בגני החובה בכל רחבי העיר, בה יוצגו בפני הילדים הצמחים ובעלי החיים שמשתתפים בסקר, והילדים יבחרו את החיה והצומח המועדף עליהם וישלשלו את בחירתם לקלפי מיוחדת שתוצב בכל גן.

פרת משה רבנו. צילום: shutterstock

בין בעלי החיים ניתן למצוא את הציפור 'צופית בוהקת', פרת משה רבנו, קיפוד החולות ופרפר 'נימפית החורשף' אשר לאחרונה נחשפנו לנדידתו המרהיבה. בין הצומח נמצאים: מקור החסידה, עץ אלון התבור, תורמוס ועוד. כאמור כל מגוון הצומח והחי שמשתתפים בסקר מצויים בטבע הרענני הסובב אותנו, והתושבים מוזמנים לבחור את הצמח והחיה האהובים עליהם ושלדעתם מסמלים את רעננה באופן המיטבי.

צופית בוהקת. צילום: מאיה רמז

להשתתפות בסקר ניתן להיכנס לאתר העירייה בכתובת: www.raanana.muni.il או בעמוד הפייסבוק העירוני. הסקר מסתיים בתאריך 4.4.19 ותוצאותיו ישותפו במגוון אמצעי מדיה עירוניים.