הסאגה נמשכת: תושבי שכונת נווה זמר אשר הפגינו ביום שישי האחרון בספורטק העירוני נגד מה שהם כינו "המשך הזלזול וההתעלמות מצרכי השכונה", קיבלו מענה ישיר מראש העירייה בפוסט השבועי שלו מספר שעות אחר כך.

ראשי ועד שכונת נווה זמר. צילום: אסף פרידמן

חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה הגיב לטענה על הארננה הגבוהה והחריגה פשוט במילים: להד"ם. לדברי ברוידא, תושבי שכונת נווה זמר לא משלמים ארנונה גבוהה יחסית לשאר תושבי העיר, אלא זהה לה, ויותר מכך: "היא אף זולה יחסית לשאר תושבי הערים המקיפים את רעננה".

"לא נעצור"

כאמור, ביום שישי האחרון התקיימה הפגנת מחאה של תושבי שכונת נווה זמר בספורטק העירוני אליה הגיעו כ-200 תושבים. טרם ההפגנה פרסמו בוועד השכונה את מטרתה: "המחאה היא סביב מספר נושאים בעלי חשיבות עליונה, כגון הצבת האנטנות הסלולריות בקרבת בית ספר וביניני מגורים, הארנונה הגבוה שאנחנו משלמים, טיפול במפגעים ותשתיות בשכונה, עיכוב משמעותי בהקמת בית הספר בשכונה ועוד... תושבי שכונת נווה זמר שבעים מהבטחות, כעת הגיע הזמן למעשים. אומרים לא להזנחה, אומרים לא להתעלמות". 

צילום: מסך

לאחר ההפגנה הודו בוועד הפעולה של השכונה למפגינים: "תודה למאות תושבי נווה זמר והסביבה שבאו למחות על מצב השכונה... תודה שהצבעתם ברגלים והוכחתם שאנחנו לא קומץ של אנשים בעלי אינטרסים פוליטים. הבעתם את מחאתכם על האופן הלקוי בו העיריה והעומד בראשה לא לוקחים אחריות על מצבה של השכונה ובמקום מעשים ממשיכים אך ורק בדיבורים. אנחנו לא נעצור עד שנווה זמר תהפוך באמת להיות שכונת הדגל של רעננה". 

"כבוד הדדי"

ראש העירייה, חיים ברוידא, הגיב בפוסט השבועי שלו על טענות ראשי הוועד בנוגע ליוקר הארנונה בשכונה: "השבוע נועדתי בפעם הרביעית מאז כניסתי לתפקיד עם הוועד היציג של שכונת נוה זמר. במפגשים השתתפו גם בכירי העירייה. חייב לציין כי קיים שיתוף פעולה הדוק וכבוד הדדי. עם זאת הצגנו לחברי הועד נתונים כי חישובי תשלום הארנונה בשכונת נוה זמר אינו שונה מכלל העיר וגם אחוזי החישוב של השטחים המשותפים ביחידות דיור, ממוצע של כ-20 אחוזים מסך גובה הארנונה, זהה בהשוואה לכל מרחב העיר. יתרה מזאת. רעננה זולה בתשלומי ארנונה מהערים המקיפות אותה למעט הוד השרון".