מצעד הגאווה הראשון ברעננה יוצא לדרלך. ראש עיריית רעננה חיים ברוידא אישר הבוקר (שלישי) את המצעד שיזמו שבט הדר וטען כי יהיה נוכח בו.

חיים ובן ברוידא. צילום: פרטי

בפוסט מרגש המתאר את חין האישיים כתב ברוידא: "עוד הרבה לפני שנהייתי ראש עיר, אני האבא הגאה של בן. זוכר היטב את הרגע בו בן סיפר לנו על יציאתו מהארון. זוכר היטב את התחושה שלי באותם הרגעים. 

בן הוא הבן הבכור שלנו. שירת ביחידת המודיעין 8200. בוגר וסטודנט מצטיין במכון הטכנולוגי HIT. כיום מרצה במכון ומעצב תעשייתי מוערך. גידלנו וחינכנו אותו לאהבת האדם. אני אוהב אותו. גאה בו ואתמוך בו תמיד כדי שיהיה מאושר. 

ילדיי יודעים שהם יכולים להתקשר אלי 7 ימים בשבוע. 24 שעות ביממה ותמיד אהיה שם בשבילם. 
השנים ברעננה כתושב ואיש ציבור לימדו אותי שדרך החיים בעיר שלנו מייצגת אחווה ושלום בין משפחות דתיות, משפחות חילוניות וכל משפחה בעיר.
בדרכי הפוליטית אני חוזר ומדגיש את ערך אהבת האדם. את האחדות, וקבלת האחר והשונה. 

אין עיר אחת בישראל שבה כולם מקבלים את כולם וחיים זה לצד זה כמו ברעננה שלנו. 
בימים אלו כשהשיח גועש סביב נושא הגאווה, חשוב לי לעשות סדר. 

כבר שבוע ימים רועמים ברקע גורמים פוליטיים ברעננה ומי מטעם במטרה לייצר בעיר ריב ומדון. 

קבוצה הדוגלת דרך קבע ללבות ולהעצים קיטוב בתוכינו. הם האחראים לסילוף דברי והכנסת מילים בפי. הם גם האחרונים שיכולים להטיף או ללמד אותי על גאווה. 

אומר בקצרה ובאופן ברור. מפקד משטרת כפר סבא העניק לשבט "הדר" של הצופים רישיון להזדהות עם הקהילה הגאה בצעדה מכבדת ומכובדת על המדרכה. אני מאוד מעריך את מעורבותם החברתית של חניכי תנועות הנוער ברעננה בכל נושא ועניין. 
לכן, בדיוק כפי שאני הולך לתערוכות שנפתחות בעיר, לאירועים קהילתיים, להכנסות ספר תורה, לחגיגות בבתי הכנסת ולתחרויות ספורט, אני מתכוון להגיע גם לאירוע הזה, ואכבד את המשתתפים השונים. 

הקסם של רעננה הוא היכולת שלנו לחיות יחד לכבד ולהכיל אחד את השני. על זה אלחם ולא אוותר".