מה זה מזלג? איזה קול עושה הצרחה? ולמה לעזאזל המלכה עושה ככל שעולה על רוחה, אבל בסופו של דבר הכל נופל על המלך. אם גם אתם תהיתם מהן התשובות לשאלות האלו, וגם אם לא ממש, הרי שעתה יש לכם הזדמנות פז ללמוד את משחק המלכים, הלא הוא שחמט.

הילד בתמונה הוא לא סתם ילד. מגנוס קארלסן, אלוף העולם הנוכחי בילדותו | צילום: אי.פי.איי

איגוד השחמט פתח מועדון שחמט רשמי בשם "מפגש הפרשים" ברעננה. המועדון יאגד את כלל פעילויות השחמט בעיר, לרבות בבתי ספר, שיעורים לכל הרמות ולכל הגילים, וכן יספק סביבה מוצלחת לתרגול. במועדון אף מתעתדים לייצר תחרויות שיהוו את אירועי השיא.

השחמט זוכה בשנים האחרונות לעדנה מחודשת לנוכח החשיבות הפדגוגית שלו כמשפר חשיבה לוגית ומרחבית, בנוסף לשיפור הזיכרון, הסבלנות, יכולת התכנון והאסטרטגיה, היצירתיות, העמידה בתנאי לחץ, וכלה בפיתוח של מרכיבים אישיותיים רבים נוספים.

על אף העובדה שעד כה לא פעל מועדון שחמט עירוני מרוכז בעיר, ברעננה משחקים לא מעט שחמטאים טובים, והיה ברור כי יש צורך במועדון כזה.

סיגל סירק, מנהלת הקמפוס למצוינות, אשר מפעיל את מועדון השחמט, אמרה לאור פתיחת המועדון:

"משגיליתי שמיטב שחקני רעננה משחקים תחת מועדון של עיר אחרת הבנתי שחייבים מועדון רשמי ברעננה עם גאווה מקומית. החזון שלנו הוא להפיץ ולהנגיש את המשחק לכמה שיותר ילדים ואנשים בקהילה, ולהפוך למעצמת שחמט ברמה ארצית ומעבר לכך. יש לנו משאב אנושי משובח".

למידע נוסף והצטרפות למועדון, ניתן ליצור קשר בטלפונים: 052-8810798, 054-2441007