מותה של אגדה: האצן ציון חצרוני, בן 74, נפצע קשה ביום שני השבוע בתאונת דרכים במהלך ריצה בראשון לציון ונפטר מפצעיו.

חצרוני ז"ל, יליד רעננה שהתגורר בשנים האחרונות בבת ים, נחשב לאחד האצנים הטובים ביותר והיה אלוף ושיאן ישראל לשעבר בריצות ארוכות ב-10,000 מ' בין השנים 1972-1974 ואלוף ישראל במרוץ שדה בשנים 1969 ו-1974.

ציון חצרוני. צילום: באדיבות המשפחה

ממד"א נמסר כי בשעה 05:32 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב איילון על הולך רגל שנפגע מרכב בשדרות משה דיין פינת לישנסקי בראשון לציון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו אותו לבי"ח שיבא בתל השומר במצב קשה, לא יציב, עם פגיעה רב מערכתית, מורדם ומונשם. בבית החולים נפטר חצרוני מהפגיעה הקשה.

"מאתמול בערב אני לא מתפקד", מספר חברו לריצה, גילי יצחקאיין, "זכיתי להיות לצידו של ציון ב-7 השנים האחרונות ולרוץ איתו מדי בוקר כמעט. הוא פשוט שינה לי את החיים ובעקבות ההכרות שלי עמו הפכתי מחובב ריצה למקצוען".

חצרוני וחברו גילי יצחקיאן. צילום: באדיבות גילי יצחקיאן

"ציון תמיד היה יותר זהיר מכולנו ובעת הריצה הזהיר אותנו מהרכבים העוברים והשבים. אני לא מבין איך זה קרה שדווקא הוא נהרג, כנראה זה יד הגורל".

למה הכי תתגעגע?

"לריצה עמו, שהיתה החלק הכי כיף והכי טוב של היום שלי ואני לא יודע איך אתאושש כעת".

חבריו של חצרוני מעידים עליו כי הוא היה אחד האנשים הכי טובים וצנועים שהכירו. "למרות כל המדליות והגביעים להם זכה במהלך השנים, הוא נשאר אדם פשוט וזו אבדה שאין לתאר במילים".

ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, ספד לו:"הלב נחמץ. ציון חצרוני (74) גיבור ילדותי מימי רעננה המושבה, אלוף ישראל בריצה למרחקים ארוכים, נהרג אתמול בתאונת דרכים במעבר חציה בראשון לציון, בעת ריצת הבוקר השיגרתית שלו. היינו מושבה קטנה שאפילו לא הופיע על המפה. כל איזכור של השם רעננה מילא אותנו בגאווה. ציון חצרוני הצעיר, בן רעננה הפך לאלוף הארץ בשנות השישים והשבעים והעלה את המושבה על המפה.  פגשתי את ציון לפני מספר חודשים. איש חזק. בריא גוף. צנוע. קשה לעכל איך ברגע אחד נקטף מאיתנו. תנחומים למשפחה שרבים מהם מתגוררים גם היום ברעננה". 

מודעת האבל בבת ים

חצרוני ז"ל הותיר אחריו את אשתו ריבה, שלושה ילדים ונכדים. הלוויה התקיימה אתמול בשעה 18:00 בבית העלמין נטעים, גן שורק.