צילום המחשה: shutterstock

זה היה מהיר: לאור הגשת השאילתה של חברת המועצה אנה פוזמנטיר והפרסום שהגיע בעקבותיו, בו נחשף כי עיריית רעננה החליטה לשלול את ההנחה שהוענקה למשפחות חד הוריות ויחידניות - החליטה העירייה לחזור חלקית מההחלטה, ולאפשר הנחה רק למשפחות יחידניות (משפחות ללא בן/בת זוג) אך עדיין לא לאפשר הנחה למשפחות חד הוריות.

כזכור, בתחילת השבוע נחשף כי עיריית רעננה החליטה לבטל את ההנחות הוולנטריות (לא אלו הקבועות בחוק כגון ארנונה) לכל ההורים החד הוריים והיחידניים כפי שהיה נהוג עד כה.

מדובר על הנחות באירועי תרבות, חוגים, בריכה וכו' שלהן היו זכאיים עד כה ההורים החד הוריים ולא על ביטול הנחות הקבועות בחוק כגון ארנונה. 

ביטול ההנחות הוא פועל יוצא של צמצום הגרעון בו התחיל ראש העירייה חיים ברוידא מאז תחילת כהונתו, וגורמים בעירייה הסבירו, כי מדובר גם במהלך מתבקש: "זה לא שיוויוני ולא הוגן שיש הורים חד הוריים המרוויחים הון תועפות וזכאים להנחה של 20% ואילו הורים נשואים שלא מצליחים לגייס יחד 10 אלף שקלים בחודש לא יזכו להנחה רק בגלל שהם נשואים. הפרמטר היחיד שבו ניתן לקבוע אם תושב רעננה זכאי להנחה הוא לפי מה שנקבע במשרד הרווחה ובמוסדות הממשלתיים: הנחה ביחס להכנסה". 

מגישת השאילתה, חברת מועצת העיר, אנה פוזמנטיר אמרה כי "בביטול ההנחה יש התייחסות לגבי גובה ההכנסה, אך עדיין ההוצאות הן לא שוות כמו אצל משפחה בה שני בני הזוג תורמים לאותו משק בית. וצריך להפעיל שיקול דעת, כאשר באים ושוללים זכויות". 

מעיריית רעננה נמסר: "משפחות חד הוריות (גרוש/ה, אלמנ/ה)- תינתן הנחה על פי מבחן הכנסה לנפש כמקובל בשלטון המקומי. משפחות יחידניות (מי שהביאו ילדים ללא נישואים עם בן/בת זוג)-  ימשיכו לקבל 20% לחוגים עירוניים כפי שהיה עד היום, בכפוף להצגת אסמכתא מתאימה".