עכשיו זה רשמי: ראש עירית רעננה, חיים ברוידא הודיע הבוקר (ראשון) על החלטת ישיבת הקואליציה - פה אחד - להעלות את הארנונה ברעננה לשנת 2019. 

טופס תשלום ארנונה. צילום ארכיון: הרצל יוסף

לטענת ברוידא, הלאת הארנונה הייתה בלתי נמנעת, והיא נכללת במסגרת התיעלות כוללת במנגנון העירוני. 

להלן הפירוט המלא: 

בית 300 מ"ר - 46 שקל תוספת לחודש.
דירה ממוצעת 130 מ"ר 19.50 שקל לחודש.
בית קטן 110 מ"ר - תוספת 14.50 שקל לחודש.
דירה קטנה 80 מ"ר 9.50 שקלים לחודש. 

ברוידא: "בנקודת הזמן הזו ההוצאות וההתחייבויות מקופת העירייה לשנת 2019 גבוהות לאין ערוך על ההכנסות הצפויות. מדובר בעשרות מיליונים. אמרתי ואגיד זאת שוב, ההחלטה בנושא העלאת הארנונה לא הייתה החלטה פשוטה. אתם וודאי מבינים שגם מבחינה תדמיתית, אין איש ציבור אחד אשר היה שש לנקוט בצעד שכזה ללא הכרח אמיתי למהלך. אם האינטרס האישי שלי היה משחק כאן תפקיד מהבחינה הציבורית, קל היה לי הרבה יותר לטאטא את הנושא מתחת לשטיח ולקוות שהקופה הציבורית תצליח איכשהו לשרוד בעומס ההוצאות ובגירעון העמוק.

"אך לא כך הדבר..לא נכנסתי לתפקיד כדי לעשות לעצמי את החיים קלים. ידעתי שאדרש להחלטות אמיצות. לעיתים לא פופולריות והאחריות שלי כלפי הקופה הציבורית קודמת לכל.

שום דבר לא יזיז אותי". ברוידא. צילום: אסף פרידמן"
חוזר ומדגיש שקודם להחלטה להעלאת הארנונה, נעשתה ועדיין נעשית עבודה מקיפה באשר להתייעלות בתוך המנגנון העירוני עצמו".

צילום מתוך הקמפיין נגד העלאת הארנונה

באשר לביקורת המוטחת נגדו וכן למאבק שהתחיל נגד העלאת הארנונה אומר ברוידא: "אני שומע גם רחשי הביקורת כלפי הצעד. לא חשבתי שלא יהיו כאלו, גם מטעם האופוזיציה אשר הייתה הקואליציה עד לפני מספר שבועות, והייתה אמונה בין היתר, איך לא, על מצבה של קופת העיר. אומר זאת בפה מלא. דבר לא יניע אותי מלפעול כדי להחזיר את היציבות הכלכלית של העיר. זהו צו שעה".