בסוף השבוע ננעלה ההרשמה להגרלה הגדולה השביעית של המחיר למשתכן. להגרלה נרשמו 19,263 זכאי מחיר למשתכן לפרויקטים ב-23 יישובים. מנתוני ההרשמה עולה כי באר יעקב מובילה עם 5,177 נרשמים ורעננה היא העיר השנייה המובקשת ביותר עם 4,844 נרשמים. מיד אחריהן ירושלים עם 4,097 נרשמים, בית שמש עם 4,084 נרשמים וסוגרת את החמישייה נתניה עם 3,404 נרשמים.

המשמעות היא סיכויים נמוכים יותר לזכות באחת מ-45 הדירות שמוצעות ברעננה, מתוכן 9 משוריינות לתושבי רעננה. יש לציין כי גם בהגרלה הקודמת הייתה העיר רעננה פופולארית במיוחד מבין הנרשמים למחיר למשתכן.

צילום אילוסטרציה: מוטי קמחי

בסך הכל 9,311 נרשמים נרשמו ליישוב אחד בלבד, 4,746 נרשמו לשני יישובים ו-5,174 נרשמו לשלושה יישובים. בימים הקרובים יחל ביצוע ההגרלות ותוצאותיהן יתפרסמו בסוף החודש.

3,155 הזוכים החדשים יצטרפו ללמעלה מ-60 אלף זוכים ב-76 יישובים ברחבי הארץ שכבר זכו בדירה במסגרת מחיר למשתכן. קרוב ל-22,000 כבר עם היתר מלא לבנייה, וברובם הגדול בשלבי בניה שונים. למעלה מ-9,600 יח"ד נוספות עם החלטת ועדה ולקראת קבלת היתר מלא. ההגרלה הבאה מתוכננת לחודש פברואר ותכלול פרויקטים בירושלים ובתל אביב.

300 יחידות דיור נוספות

בתוך כך, ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, נועד ביום שישי האחרון לפגישת עבודה עם שר האוצר משה כחלון בה עלה נושא הבנייה לצעירים בתחומי רעננה. לטענת העירייה, השר כחלון התחייב בשלב הראשון לפעול לאלתר לבניית 300 יחידות דיור נוספות ברעננה במתכונת מחיר למשתכן.

חיים ברוידא ומשה כחלון | צילום: דוברות עיריית רעננה

בפגישה הציג ברוידא בפני השר תמונת מצב, לפיה בשני העשורים האחרונים לא הייתה לכאורה כל יוזמה משמעותית לדיור מוזל בתחומי העיר ובני רעננה שנולדו וגדלו בה נאלצו לעזוב את העיר בגלל העדר יכולת לרכוש דירה. ברוידא גם הציג נתונים לפיהם נרשמה בשנים האחרונות ירידה בכמות הזוגות צעירים בעיר ובפועל ישנם בתי ספר, בעיקר במרכז העיר, שכמות התלמידים אינה מאפשרת פתיחת כיתת לימוד.

הפרויקט הראשון עליו מדובר הוא במתחם כפר בתיה שבה ייבנו 300 יחידות דיור במחיר למשתכן. כ- 100 יחידות יוקצו בהגרלה לבני רעננה בלבד.