"הנפצים ממררים את חיינו": שלוש תלונות, בזו אחר זו, הגיעו הגיעו ל"מיינט רעננה" ביומיים האחרונים מתושבים במרכז העיר שלא מסוגלים לישון בגלל רעש הנפצים.

צילום המחשה: shutterstock

לטענת התושבים הם התלוננו למשטרה וגם למוקד העירוני, אבל לא היו לכך תוצאות: רעש הנפצים המשיך להדהד באוזניהם שעות ארוכות. 

"זה התחיל לפני יומיים", אמר לנו אמש (רביעי) תושב העיר, א.ב. "בערך בשעות הערב שמעתי ממש פיצוץ גדול. אני לא אדם צעיר ואנחנו לא חיים בשוייץ  ככה שאני ואשתי מייד חשבנו שמדובר בפיגוע. הטלוויזיה הייתה דלוקה ולא ראינו שהיה איזה אירוע בטחוני. פתחתי את האינטרנט וגם לא ראיתי כלום. פתאום, בזה אחר זה נשמעו עוד פיצוצים ועוד פיצוצים. יצאנו מהדלת וראינו עוד שכנים שלנו שיצאו גם הם ונבהלו. בסוף, אחד השכנים הצעירים ירד למטה ואמר שנערים מישיבת בני עקיבא הם אלו שפוצצו את הנפצים".

נפצים מסוכנים. צילום: מרחב השרון במשטרת ישראל

הוא התעמת איתם?

"לא. הוא אמר שהם התנצלו ובאמת באותו ערב כבר לא שמענו פיצוצים, אבל יום למחרת, כבר משעות הצהריים התחילו שוב פיצוצים של נפצים. התקשרנו למוקד, אמרו שיבררו, וזה לא עזר. גם שמענו הדים מפיצוצים במקומות קצת יותר מרוחקים. אני לא מבין איפה האכיפה?". 

תושבת המתגוררת במרחק שני רחובות מא.ב סיפרה אף היא על מקרים דומים שקרו בסמיכות לבניין בו היא גרה: "זה קורה כל שנה בדיוק שמתקרב פורים. אבל השנה הנפצים הם משהו מיוחד. הם ממש בעלי ווליום גבוה ומטיל אימה. זה נורא ואיום, והגיע הזמן שמישהו יעשה לזה סוף אחת ולתמיד". 

מבירור שערך "מיינט רעננה" עולה כי רצף הפיצוצים נבע ככל הנראה מכניסתו של ראש חודש אדר א' (השנה היא שנה מעוברת ככה שיש גם אדר ב')  והנוהג שהשתרש בשנים האחרונות אצל הנוער בציבור הדתי, כמו גם החילוני, הוא להרבות בשמחה בכניסת חודש זה שבו חל פורים, ומסתבר ששמחה זו מלווה משום מה גם בניפוץ נפצים. 

צילום המחשה: shutterstock

רק בתחילת השבוע התבשרנו, כי נער כבן 13 נפצע בבני ברק בגפיו, כאשר שיחק עם נפצים ואחד מהם התלקח. חובשים מתנדבים של 'איחוד הצלה' העניקו לנער טיפול רפואי ראשוני, והוא פונה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני.

ממשטרת ישראל נמסר: "נפצים וצעצועים מסוכנים אחרים מהווים סכנה לציבור המשתמשים שרובם ילדים ובני נוער. מכירתם אסורה ופיצוץ חומר הנפץ בהם עלול לגרום לקטיעת איברים ואף לעיוורון במקרה של פגיעה באזור הפנים. אנו קוראים להורים להיות ערניים ולהסביר לילדים על הסכנה בשימוש במשחקים המכילים חומרי נפץ. אסור להשתמש בכל הצעצועים המתפוצצים לרבות: חזיזים ונפצים מכל הסוגים (כגון: טייגר, חזיזי קרוסלה, חזיזי שחיקה ופרפרי נפץ שונים ושרקנים למיניהם), רקטות מסוגים שונים, כוורות, כדורי עשן וקנים היורים כדורי זיקוקין. כמו כן אסור להשתמש בכלי נשק הנראים ככלי נשק אמיתיים".