ברוידא והמתלבטים | צילומים: מיה קופל, פרטי, חן זמיר

על פי התוצאות הסופיות בנוגע להרכב מועצת העיר לקדנציה הקרובה ברעננה, סיעת מרצ נותרה ביתרון של ארבעה מנדטים עם 7,898 קולות, אחריה הרשימות "לב" בראשות איתן גינזבורג עם 5,807 קולות, "הרשימה הדתית המאוחדת" בראשות אריה פרידמן עם 5,141 קולות, ורשימת "חיים ברעננה" בראשות חיים ברוידא עם 4,974 קולות, כולן עם שלושה מנדטים. אחריהן רשימתו של יקי ודמני "רעננה מכל הלב" עם 2,451 קולות ורשימתו של ניר קריסטל, "רעננים" עם 3,784 קולות, שקיבלו שתיהן שני מנדטים לכל רשימה. רשימת הליכוד בראשות אילן כהן עם 2,217 קולות, ורשימת "באמונה" עם 2,296 קולות, קיבלו מנדט אחד כל אחת. 

לקראת ישיבת המועצה הראשונה שתתקיים בתחילת דצמבר והשבעת חברי המועצה, בימים הקרובים מתחילות להתגבש הקואליציה והאופוזיציה, ומתנהלות שיחות עם כולם. מסתמן, כי ברוידא ישלב כוחות קודם כל עם מי שתמך בו, כך שבקואליציה נמצאים כרגע 11 חברי מועצה כולל סיעתו של ראש העיר: הרשימה הדתית המאוחדת, סיעתו של ניר קריסטל וסיעתו של חיים גולדמן יתחברו ככל הנראה לקואליציה לאחר תמיכה מובהקת בראש העירייה. 

"השבוע התחלנו לנהל משא ומתן", אישר ראש העירייה הנבחר, חיים ברוידא. 

כפי שהוחלט לקראת הסיבוב השני, ניר קריסטל יקבל את תפקיד הסגנות בשכר. במקרה שאריה פרידמן יקבל תפקיד סגנות נוסף, התפקיד יתחלק ברוטציה עם עו"ד אלי אלוש, על פי סיכום ביניהם. 

איתן גינזבורג לא נראה מעורב במיוחד, ונראה כי פניו לאופוזיציה. מי שנותרו בסימן שאלה הם ודמני, הליכוד וסיעת מרצ, שככל הנראה עדיין לא הגיעו להחלטה האם לחבור לראש העיר או להצטרף לאופוזיציה. 

רונית וינטראוב מסרה: "אנחנו בדיונים ואחרי מערכת בחירות אינטנסיבית. לקחנו לעצמנו כרגע פסק זמן".

אלי אלוש מסר: "אנחנו שמחים וגאים שתמכנו בראש העירייה בשני הסיבובים, אנחנו רואים את עצמנו כחלק טבעי ובלתי-נפרד מהקואליציה הקרובה ונשמח לשתף פעולה למען הציבור". 

ניר קריסטל מסר: "זה התחלת שיחות, יש נכונות ועניין מצד כולם וזה חשוב גם לנו, כי אנחנו רוצים קואליציה רחבה. הציבור חילק את המנדטים וצריך לראות את הנציגים שלו. כולם צריכים להתאחד למען טובת העיר. יש די עבודה לכולם, נשמח למצוא מכנים משותפים עם כל הסיעות".