מימין: האם לילי, שרון ז"ל, האחות אופירה והאח גלבוע | צילום: באדיבות המשפחה

פרויקטים של הנצחה לובשים צורות רבות, אולם הבחירה של משפחתה של שרון גורמן ז"ל שהלכה לעולמה בחודש יוני האחרון ממחלת הסרטן בגיל 46, הייתה שונה מכולם. "העולם הפסיד כוכב של כישרון, יצירתיות, נתינה והמון המון נצנצים”, מספרת אחותה אופירה טופ-סלומון (39). “היא אהבה לתת מתנות, היא יכלה להשקיע שעות רק באריזה ועטיפה והיא אהבה שיהיו הרבה מתנות בכל אירוע. בשנים האחרונות חגגנו במקביל לחנוכה גם את חג המולד והיא דאגה שיהיו מתנות לכל המשפחה".

"השנה נחגוג את החג בפעם הראשונה בלי שרון, ולכבודה הקמתי את 'מבצע פרלה' – Secret Santa או גמד ענק ברעננה”, מוסיפה אופירה, "מתוך רצון ליצור פעילות קהילתית כאן אצלנו ומתוך המחשבה שברעננה ישנם עולים ממדינות רבות שחלקם ודאי חגג את חג המולד ורוצה להמשיך ליהנות מחלופת המתנות גם בארץ".

לילי טופז, אמה של שרון, מספרת על הרעיון: "הרעיון התחיל מזה שלשרון היה כישרון יוצא מגדר הרגיל. היא היתה גם מעצבת אירועים וכל מפגש או ארוחה היא השקיעה את נשמתה בעיטורים וקישוטים למניהם. אחרי שהיא נפטרה, הוחלט להנציח אותה בדרך שהכי מאפיינת אותה. מאחר שהיא אהבה לתת מתנות באירועים, בחגים ובכל המזדמן לה, הכל עם המון מחשבה מסביב, החלטנו שהמשחק הזה יכול להנציח אותה בצורה הטובה ביותר”.

שרון ז"ל עם בעלה, זאב | צילום: באדיבות המשפחה

בשבועות האחרונים עבר המידע על המשחק מפה לאוזן והחלו להרשם גם אנשים שלא גרים ברעננה. כיוון שהמשחק אמור להיות קהילתי-חברתי לתושבי רעננה בלבד, כדי לחבר בין התושבים, החליטה אופירה לפתוח משחק נוסף שההרשמה שלו תהיה פתוחה לכולם, ויהיה כלל ארצי.

"למשחק קוראים "מבצע פרלה", מאחר שפנינה היה השם האמצעי של שרון ופרלה היה כינוי החיבה שלה”, מספרים במשפחה. "עד עכשיו נרשמו מעל 50 תושבים, ונשמח כמובן שיירשמו עוד תושבים. לי באופן אישי המשחק הזה חשוב כי אני רואה כמה נשמה אופירה מכניסה לתוך זה וזה חלק מההנצחה של שרון. אלו נקודות קטנות של אור ששרון היתה אוהבת. אנחנו משפחה מאוד מלוכדת שיוצרת הרבה מפגשים ואירועים יחד. מאוד אכפת לנו הביחד, ומכאן זה גם נולד הרעיון - גם כשזה בעצב ובדמעות".