אכזבה קלה הייתה לראש עיריית רעננה חיים ברוידא בפגישתו בשבוע שעבר עם מפקד מחוז המרכז במשטרת ישראל, ניצב עמיחי אשד לאחר שהלה טען כי אין הצדקה תקציבית להקמת תחנת משטרה ברעננה. 

ניצב עמיחי אשד עם חיים ברוידא. צילום: פרטי

מפקד המחוז טען כי ברעננה, יחסית לשאר חלקי הארץ, אחוזי הפשיעה נמוכים, ואין הצדקה תקציבית או אחרת להקים תחנה מיוחדת לעיר, זאת כאשר בסמיכות לה נמצאת תחנת משטרת כפר סבא המספקת שירות ובטחון לכלל האזור. 

כזכור, מזה שנים ארוכות דורשים בעירייה ותושבים רבים להקים תחנת משטרה בעיר. לטענתם, נקודת השיטור הערוני הכולל 14 שוטרים אינה מספיקה לעיר שגדלה ללא היכר, וכי הדבר נדרש לבטחון התושבים בייחוד לאור העובדה כי רעננה הינה "יעד מבוקש" בקרב פורצי רכבים וגנבי רכוש. 

לפני כשנה הוקם ועד פעולה בנושא בראשותה של זהבה לנדמן שאנשיה החתימו כשלושת אלפים תושבים על עצומה הקוראת להקמת תחנה בעיר. גם במערכת הבחירות האחרונה עלה הנושא כהבטחות מועמדי שונים בקמפיין הבחירות שלהם. 

כאמור, חלום זה אם יתגשם לא יהיה בקרוב, זאת לאור התנגדות הדרג המקצועי במשטרה להקמת תחנה בעיר. 

ברוידא: "יחד עם סגני ניר קריסטל ומנכ"ל העירייה אריאל הילדסהיימר, נפגשנו עם מפקד מחוז מרכז במשטרת ישראל, ניצב עמיחי אשד. הצגתי בפניו את צרכי הבטחון של העיר והחשיבות שאני רואה בהקמת תחנת משטרה ברעננה. יאמר, כי ניצב אשד עמד על דעתו, כי אין צידוק תקציבי להקמת תחנת משטרה ייחודית ברעננה בסמיכות כזו למשטרת כפר-סבא. לדבריו רמת העבריינות והפשיעה ברעננה היא מהנמוכות בישראל. 

"במפגש דיברנו על חשיבות התגבור והעיבוי של מערך הסיור והשיטור העירוני. על חיזוק והעצמת תחושת הבטחון של התושבים והגברת ההרתעה כנגד פשיעה ועבירות רכוש. סוכם, כי השיח על צרכי העיר בתחום השיטור ימשך. מודה לקצונה הבכירה של המשטרה, שהגיעה לדיון, על הקשב, והנכונות לקדם דרישות שהעלינו".