כהן. "בשביל הזכויות שנגזלו מבעלי עסקים" | צילום: טל קירשנבאום

מערכת הבחירות הארצית, שתתקיים ב-9 באפריל, ממשיכה לשבור שיאים בכל הנוגע להקמת מפלגות חדשות. גם עו"ד רועי כהן, תושב רעננה החדש ועד לא מזמן סגן ראש עיריית חולון הצטרף למירוץ לכנסת והכריז על הקמת מפלגה חדשה 'העצמאים' למען בעלי עסקים.

כהן, 41, יו"ר סיעת הירוקים במועצת עיריית חולון לשעבר, שבעבר אף שקל להתמודד מול מוטי ששון לראשות עיריית חולון, החליט עוד טרם הבחירות המקומיות לפרוש ממועצת העיר בין היתר בשל מעברו לרעננה בשל הקריירה של רעייתו, טל, שמונתה לאחרונה כרשמת בכירה בבית המשפט השלום בתל אביב והחליטה להעביר את מגורה בסמיכות למשפחתה. 

עו"ד רועי כהן הוא עורך דין בעל משרד עצמאי הפעיל שנים ארוכות במגזר הציבורי והשלישי. הוא מכהן כנשיא להב (לשכת ארגוני העצמאים והעסקים בישראל) וחבר מועצה וכמנכ"ל ארגון נפגעי פעולות האיבה. כמו כן, כיהן כמנכ"ל שח"ם וכיועץ משפטי של איגוד מאמני הכדורגל בישראל.  בצעירותו, כיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים של המכללה האקדמית למשפטים ברמת גן ושימש כמזכיר ארגון הסטודנטים בישראל.

כהן משמש נשיא לשכת ארגוני העצמאיים והעסקים בישראל ובמסגרת פעילותו הוא נאבק ברגולציה המורכבת איתה מתמודדים בעלי העסקים בישראל ולאחרונה אף נבחר לאחד מ-100 המשפיעים במדינת ישראל על פי עיתון "מעריב".

כאמור, אמש (רביעי) הוא הכריז על הקמת מפלגת העצמאים, תחת הסלוגן "לא ימין. לא שמאל. פרנסה! הפעם מצביעים בשביל עצמנו".

מפלגת "העצמאים"

בכנס איגוד המוסכים בשבוע שעבר אמר כהן כי בכוונתו לאגד את בעלי עסקים למפלגה והיום הוא הכריז על התמודדות לכנסת בבחירות הקרובות וקרא למאות אלפי בעלי העסקים בישראל להצטרף אליו.

"530 אלף משפחות הן מיליון וחצי אזרחי המדינה שחיים כל חודש מחדש מהעסק, בני זוג וילדים", אמר היום כהן. "מטרתנו היא להביא כ-10 אחוז מהמשפחות הללו שהפעם יצביעו עבור עצמם. בשביל עתידם הכלכלי. בשביל הזכויות שנגזלו מהם. 5 מנדטים ולוקחים את גורלנו בידינו. אנחנו נהיה הפתעת הבחירות של 2019".

אמיר פוירמן ונועה פוירמן עם רואי כהן. צילום: פרטי

אמיר פוירמן ונועה פוירמן, יו״ר להב רעננה ומחוז מרכז, תושבי העיר מסרו: "אנחנו מאחלים הרבה הצלחה למפלגה החדשה ומאמינים בכל ליבנו כי עו"ד רועי כהן עושה את הדבר הנכון בזמן כל כך קריטי בו 50 אלף בעלי עסקים סוגרים את העסק מדי שנה, בתקופה בה המדינה רואה בנו העצמאים 'כפרה החולבת' של המשק הישראלי ובו בזמן לא מאפשרים לנו את הזכויות הבסיסיות ביותר".