מכבים את השאלטר: מרכז השירות האזורי של חברת חשמל הנמצא בדרך ירושלים 63 (ליד בית חולים לוינשטיין) יעבור מרעננה לנתניה אחרי עשרות שנים. המרכז המשרת לקוחות מכל אזור השרון המזרחי והמערבי (כפר סבא, רעננה, הרצליה , הוד השרון ועוד) יועתק למשרדי החברה בנתניה בשל צעדי התייעלות. 

חברת החשמל ברעננה. צילום: google earth

הודעה הזו לא התקבלה יפה אצל תושבים רבים הנדרשים לשירותים שהחברה מספקת: "שירות הלקוחות של החברה ברעננה הוא דבר הכרחי מאוד", אמרו השבוע תושבים שבישרנו להם את הידיעה, "אנשים ובעלי עסקים שצריכים להגיע לפריסת חובות, או אפילו סתם להתדיין בנוגע לערעור על חשבון חשמל צריכים כעת להצפין עד נתניה. זה זלזול בוטה במאות אלפים של צרכנים נאמנים". 

ראש עירית רעננה, חיים ברוידא אמר השבוע: "פניתי במכתב לשר האנרגיה יובל שטייניץ וכיתבתי את כל ראשי הרשויות במרחב השרון (כפר סבא, הרצליה, הוד השרון, כפר שמריהו, רישפון) לפעול לביטול לאלתר ההחלטה לחדול מקבלת קהל במשרדי חברת החשמל ברעננה". 

מחברת חשמל נמסר בתגובה: "בעקבות הרפורמה עליה החליטה ממשלת ישראל, ובמסגרת ההתייעלות המתחייבת של חברת החשמל, מתבצעים שורה של שינויים ארגוניים במטרה לשפר את השירות ללקוחותיה.

"החברה ביצעה בחינה מחדש של השימוש בשירותי קבלת הקהל והטכניים שלה ברחבי הארץ ומהבדיקה עלה, כי ע"י ריכוז המשאבים באתר אחד, החברה תוכל להגיב בגמישות ולייעל את השירות ללקוחותיה.  לפיכך, הוחלט לרכז פעילויות במספר אתרים מרכזיים. סניף רעננה של החברה ישמש כמטה טכני מקצועי לכלל מרחב השרון ופעילויות מסחריות יסופקו בסניף נתניה.  יודגש, כי במקביל, חברת החשמל מעמידה לשירות הלקוחות שורה של כלים דיגיטאליים לביצוע פעולות באופן עצמאי, כך שבסופו של דבר חווית השירות ללקוח עשויה להשתפר ולהתייעל בעתיד".